Muusikauudised

Baltimaade muusikud tähistavad koos 30. aastapäeva taasiseseisvumisest

Kolme Balti riigi professionaalsed koorid alustasid uudse koostöövormiga, millega tähistatakse 30. aastapäeva Leedu, Läti ja Eesti taasiseseisvumisest. Kontsertidel kõigis Balti riikides tutvustab iga koor oma maa kultuuri ja muusikat. Täna annab Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel kontserdi Vilniuses Püha Jaakobi kirikus.

Esmakordselt teevad koostööd Baltimaade professionaalsed koorid – Leedu riiklik koor Vilnius, Läti riiklik segakoor Latvija ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Koorid esinevad hooaja jooksul Balti riikide pealinnades kokku kuue kontserdiga, et tutvustada oma koorikultuuri ja pakkuda kuulamiseks paremikku oma heliloojate loomingust koos klassikaga maailma muusikaliteratuurist.


SA Eesti Filharmoonia Kammerkoori sihtasutuse juhatuse liikme Esper Linnamägi sõnul tuli initsiatiiv kaks aastat tagasi Vilniuse koorilt, millega Latvija ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor liitusid. „Oleme varem teinud küll koostööd Läti Raadio kooriga ja Rīga Sinfoniettaga, kuid Baltimaade muusikute ühine ettevõtmine nii suures mahus on esmakordne. Kuna meil on ajaloos mitmeid puutupunkte, soovisime tähistada koos 30. aastapäeva meie riikide taasiseseisvumisest. See koostöö annab hea võimaluse tutvuda üksteise rikkaliku muusikapärandiga ning võtta osa eri riikide kultuurielust,“ räägib Linnamägi.

  Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Foto: Kaupo Kikkas

Eesti Filharmoonia Kammerkoor annab selle koostöö raames kontserdi Tõnu Kaljuste juhatusel täna, 8. oktoobril XI rahvusvahelisel Püha Jaakobuse festivalil Vilniuses, kus esitatakse Arvo Pärdi ja Maurice Duruflé teoseid, kaasa teeb Kadri Toomoja orelil.

28.oktoobril tuleb Eestisse külla Leedu esinduskoor Vilnius, kes pakub mitmekülgse ülevaate Leedu koorimuusikast, mida Eestis saab harva kuulda. Peadirigendi Artūras Dambrauskase juhatusel kõlavad kavas „Õhtuserenaad” nii ilmalik kui vaimulik muusika nende hinnatud heliloojatelt, nagu Vaclovas Augustinas, Vytautas Miškinis, Donatas Zakaras jt. Leedu heliloomingule sekundeerivad maailmanimede, Arvo Pärdi ja Alfred Schnittke teosed.

Vt veel: Leedu riiklik koor Vilnius

Tagasi