Muusikauudised

Martin Kuuskmann esitab USAs Mingo Rajandi ja Tõnu Kõrvitsa teoseid

Fagotist Martin Kuuskmann, kes on resideeriv muusik Tucsoni Sümfooniaorkestri juures, esitab 9. ja 10. oktoobril Arizona osariigis Tucson Symphony Centeris Mingo Rajandi teose „Trees Talk” soolofagotile ja kammerorkestrile ning Tõnu Kõrvitsa soolofagotiloo „Laul kaugele sõbrale“.

Mingo Rajandi „Trees Talk“ (2018/2019) esiettekanne toimus 2018. aasta maikuus Torontos festivalil Estonian Music Week, kus Rajandi enda kollektiivi Avarus Ensemble’iga esitas teost just Martin Kuuskmann. Seekord esitab Kuuskmann teost koos Tusconi Sümfooniaorkestri muusikutega. Tõnu Kõrvitsa „Laul kaugele sõbrale“ on loodud 2005. aastal Kuuskmanni tellimusel ning kõlanud tema esituses korduvalt. Lisaks on kontserdi kavas ka Arvo Pärdi „Fratres“ viiulile ja klaverile, mille esitavad TSO muusikud Lauren Roth (viiul) ja Dean Zhang (klaver). Kontsert pealkirjaga „Till Eulenspiegel Re-Worked“ esitleb Franz Hasenöhrli seadet Richard Straussi kuulsast sümfoonilisest poeemist „Till Eulenspiegel“ viiele instrumendile.

Kuu alguses, 2. ja 3. oktoobril soleeris Kuuskmann Tucsoni Sümfooniaorkestri ees Mozarti Fagotikontserdis ning koos klarnetist Dario Brignoliga Richard Straussi Duett-kontsertiinos. Kontserdid toimusid Tucsonis Catalina Foothills High Schoolis, orkestrit juhatas José Luis Gomez.

  Martin Kuuskmann
 

23. oktoobril on Martin Kuuskmann juba Pärnu kontserdimajas esitamas Erkki-Sven Tüüri Fagotikontserti Pärnu Linnaorkestri kontserdil „Kuldlõige“.

Vaata ka:
Tucson Symphony
Facebook

Tagasi