Muusikauudised

Tallinna Uue Muusika Ansambli kontserdid Austria ja Tšehhi nüüdismuusikafestivalidel

Tallinna Uue Muusika Ansambel annab 8. oktoobril kontserdi ORF Musikprotokoll festivalil Grazis, Austrias. Rahvusvaheline ORF Musikprotokoll festival toimub juba 54. korda ning sellest võtab osa arvukalt nüüdismuusikaansambleid ja interpreete üle maailma. Kontserdil toob Tallinna Uue Muusika Ansambel (TUMA) maailma esiettekandele kuulsa austria helilooja Georg Friedrich Haasi uudisteose „6 Stücke für Alois Hábas Sechsteltonharmonium und kleines Ensemble“, mis on spetsiaalselt kirjutatud TUMA-le ja ainulaadsele kuuendiktoon-harmooniumile, solistiks Miroslav Beinhauer.

Lisaks Haasi teosele tulevad kontserdil ettekandele New Yorgis resideeruvate heliloojate Nina Fukuoka ja Anna-Louise Waltoni uudisteosed ning Klaus Langi ja Arash Yazdani teosed TUMA-le ja kuuendiktoon-harmooniumile. Kontserdi kannab üle ning salvestab Austria ORF raadiojaam.

Kontserdi tarbeks annab Tšehhi Rahvusmuuseum ansambli kasutusse erilise kuuendiktoon-harmooniumi, mis kuulus tšehhi helilooja Alois Hábale (1893–1973). See kolmemanuaalne spetsiaalselt Hábale eritellimusel ehitatud harmoonium on ainukordses kuuendiktoon-häälestuses. Tallinna Uue Muusika Ansambel saab erakordse kokkuleppe raames kasutada pilli uudisloomingu jaoks.


Tallinna Uue Muusika Ansambel

11. oktoobril annab TUMA kontserdi Tšehhis MusicOlomouc festivalil. MusikOlomouc festival toimub 13. korda ning sel korral on festivali põhiline osa kavast pühendatud naisheliloojate muusikale. Nii koosnebki Tallinna Uue Muusika Ansambli kontserdikava festivali avakontserdi näol ainult väga omanäoliste naisheliloojate muusikast.

Kavas:
Justina Repečkaite (1989, Leedu) „Acupuncture“ (2014)
Annahita Abbasi (1985, Iraan) „Faab IV (A femme fatale)“ (2014/16)
Justina Repečkaite (1989, Leedu) „Tapisserie“ (2015)
Elo Masing (1984, Eesti) „The Garden of Forking Paths“ (2021)
Soňa Vetchá (1992, Tšehhi) „Paralelní světy“ (2021)
Tatjana Kozlova-Johannes (1977, Eesti) „Black and White“ (2021)
Sonja Mutić (1984, Serbia) „Resound II for ensemble and fixed media“ (2021)

Tallinna Uue Muusika Ansambel mängib koosseisus:
Maria Elonen (flöödid)
Soo-Young Lee (klarnetid)
Ivo Lille (saksofonid, Austrias)
Toomas Vana (tromboon, Austrias)
Kristina Kriit (viiul)
Talvi Nurgamaa (vioola)
Paul-Gunnar Loorand (tšello)
Madis Jürgens (kontrabass, Austrias)
Arash Yazdani (dirigent)

Vaata ka:
Musikprotokoll
MusicOlomouc

Tagasi