Muusikauudised

Eesti Kontsert tähistab oma 80 aasta juubelit suure galagaEesti Kontserdi 80. sünnipäeva juubeligala toimub 7. oktoobril Pärnus ja 8. oktoobril Tallinnas. Eesti suurima kontserdikorraldaja sünnipäevakontserdil on kavas teosed, mille sünni juures on juubilaril olnud oluline osa või mis on otseselt seotud Eesti Kontserdi ajaloolise kodu – Estonia kontserdisaaliga.

Kontserdi avab Artur Lemba esimese sümfoonia esimene osa – haruldane teos, mis kõlas Estonia kontserdisaali avamisel 1913. aastal ja on teadaolevalt teose ainus esituskord Eestis. Kavas on ka Arvo Pärdi „Credo“, mis tuli esiettekandele 1968. aastal ja läks vapustatud publiku nõudmisel kordamisele, mispeale võimud keelasid selle esitamise. Ettekandele tuleb Tõnis Kõrvitsa eriline kollaaž, mis põimib eesti muusika märgilisi teoseid alates 1941. aastast tänapäevani.

Laval on Eesti Rahvusmeeskoor, Hortus Musicus, kammerkooride Voces Tallinn ja Collegium Musicale naisrühmad, Iris Oja (metsosopran), Marrit Gerretz-Traksmann (klaver) ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, juhatavad Risto Joost, Mikk Üleoja ja Andres Mustonen.

Kavas:

Artur Lemba Sümfoonia nr 1, I osa
Giovanni Bonato „Vana vale“
Arvo Pärt „Credo“
Gia Kantšeli „Helesa“
Tõnis Kõrvits Eesti muusika tähtteoste ajalooline kollaaž „Eesti Kontsert 80“
Michael Praetorius Süit kogumikust „Terpsichore“

Kontserdid leiavad aset 7. oktoobril kell 19 Pärnu kontserdimajas ja 8. oktoobril kell 19 Estonia kontserdisaalis. Tallinna kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio.

Vaata ka: Eesti Kontsert

Tagasi