Muusikauudised

Festival TubIN Tartus

7.–10. oktoobrini toimub dirigent Mihhail Gertsi eestvedamisel Tartus esimene Tubina festival. Eesti suurimale sümfonistile Eduard Tubinale pühendatud festivali keskmes on Tubina Tartu-perioodi looming, tema õpingukaaslase Eduard Oja ning nende ühise õpetaja Heino Elleri muusika. Ettekandele tulevad Tubina 3. ja 4. sümfoonia, klaverikvartett ja soololaulud. Kõlavad ka Sergei Prokofjevi, Zoltan Kodály ning Béla Bartóki teosed, kellest kahe esimesega puutus Tubin ka isiklikult kokku.

Festivali kontserdid leiavad aset Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis ja Vanemuise kontserdimajas.

Üles astuvad Vanemuise Sümfooniaorkester, Eesti Rahvusmeeskoor, Indrek Leivategija (tšello), Keelpillikvartett M4GNET, Karmen Puis (sopran), Jaanika Rand-Sirp (klaver), Klaveriduo Ebe Müntel – Jorma Toots, Heigo Rosin ja Brita Reinmann (löökpillid).

Lisaks kontsertidele toimub kultuuriretk „Tobiasest Tubinani”, kus Enn Lillemetsa juhatusel rännatakse jalgsi ja bussiga väljapaistvate Tartu kultuuritegelaste jälgedes.

Festival TubIN toimub Eesti Kontserdi, Teater Vanemuise ja Heino Elleri Muusikakooli koostöös. Festivali kunstiline juht on Mihhail Gerts.

Vaata ka:
Eesti Kontsert
Facebook

Tagasi