Muusikauudised

Reedel algab Tartus XIV Rahvusvaheline Kandlefestival

Tänavusel festivalil on ainukordne võimalus keskenduda eestlastest kandlemängijatele. Kolme päeva jooksul saab kuulda nii autentset rahvamuusikat, kannelt koos elektroonikaga kui ka orkestri saatel kandlekontserti esitamas. Kontserdid toimuvad Heino Elleri Muusikakoolis, Eesti Rahva Muuseumis, Erinevate Tubade Klubis ja tARTu poes.

Avakontserdil 17. septembril esinevad Anna-Liisa Eller ja Taavi Kerikmäe, kes mängivad kõrvuti, vaheldumisi ja koos varajase- ja nüüdismuusika teoseid, mille hulgas on ka Helena Tulve „Silmaja“ kandlele ja elektroonikale (2006/2020). Laval on erineva ulatusega kromaatilised kandled, psalteerium, teremin, modulaarsüntesaator ja teised elektroonilised instrumendid.

Festivali peaesineja on Mari Kalkun, kelle kontserdil 18. septembril kuuleb nii kandlesaatega palasid, helimaastikke kui ka teoseid tema uuelt plaadilt.

Lõppkontserdil, 19. septembril tuleb esiettekandele Lauri Jõelehe kandlekontsert „Koidutäht”, esitajateks Anna-Liisa Eller (kromaatiline kannel) ja Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester Taavi Kulli juhatusel. Lisaks kuuleb kontserdil Andrew Lawrence-Kingi (harf), Anna-Liisa Elleri ja orkestri esituses Antonio Vivaldi kahe viiuli kontserti ning TÜSO poolt Wolfgang Amadeus Mozarti 29. sümfooniast kaht osa.

Festivali korraldab Eesti Kandleliit.

Vaata täpsemat kava: http://www.kandleliit.ee/
Eesti Kandleliidu festivali tutvustav infokiri

Tagasi