Muusikauudised

Rahvusooper Estonia tähistab 115 aasta juubelit13.–19. septembrini tähistavad estoonlased juubelinädalat, mille kõrghetkeks on 16. september, mil teater saab 115-aastaseks. Nädala mängukavas on parimad palad ning kuni 12. septembrini ostes on kõik piletid 30 protsenti soodsamad.

Kava:
• 14. ja 15. septembril kell 19 muusikal „Viiuldaja katusel“
• 16. septembril kell 19 koomiline ooper „Figaro pulm“
• 17. septembril kell 19 „Lõbus lesk“
• 18. septembril kell 19 ballett „Alice Imedemaal“
• 19. septembril kell 12 sürrealistlik ooper/ballett „Ravel:Ravel“

Etenduste vaheajal on võimalik ennast spetsiaalse fotoseina taustal pildile jäädvustada. Oodata on ka üllatusi.

Algaval hooajal jõuab Rahvusooperis Estonia publiku ette kuus uuslavastust, seal hulgas Teet Kase ballett „Louis XIV – kuningas Päike“ Timo Steineri ja Sander Mölderi muusikale ning Tõnis Kaumanni ja Vahur Kelleri lasteooper „Naksitrallid“ (Eno Raua ainetel).

Uuel hooajal saavad täiendust nii ooperi- kui balletitrupp. Ooperitrupi stipendiaadina liitub estoonlaste perega metsosopran Karis Trass. Rahvusballeti trupp täieneb kolme balletiartisti ja nelja praktikandi võrra. Artistidena liituvad Maarja Praks, Darja Chuvargina ja Anatole Blaineau ning praktikantidena Chrissy-Ly Peedu, Tim Morgenstern, Joel Calstar-Fisher ning Leonardo Celegato. Repetiitoritena jätkavad tööd senised tantsijad Luana Georg ja Daniel Kirspuu. Senine noorsolist Cristiano Principato aga jätkab uut hooaega juba solistina.

Rahvusooperi juhtkond jätkab koosseisus loominguline juht Arvo Volmer, peadirektor Ott Maaten, balleti kunstiline juht Linnar Looris.

Vaata ka: Rahvusooper Estonia

Tagasi