Muusikauudised

Collegium Musicale tähistab Arvo Pärdi sünnipäeva kontsertidega Tšehhis ja Poolas


Collegium Musicale. Foto: Kaupo Kikkas

Kammerkoor Collegium Musicale alustab täna kontserdireisi, mille raames antakse kontserdid Tšehhis ja Poolas. Kontsertidel kõlab Arvo Pärdi muusika ning nendega tähistatakse helilooja 86. sünnipäeva.

Kontserdid toimuvad 11. septembril Ostravas ja 12. septembril Katowices. Viimasega tähistatakse lisaks Arvo Pärdi sünnipäevale ka Katowice linna sünnipäeva. „Kuna Katowice linna sünnipäev on Arvo Pärdiga samal ajal, siis saime kutse palvega esitada Arvo Pärdi muusikat,“ rääkis koori dirigent Endrik Üksvärav. Ta lisas, et Poolaga seovad Collegium Musicalet juba pikaajalised suhted, lisaks Arvo Pärdi loomingule on koori esituses kõlanud seal ka Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa ja Veljo Tormise looming.

Tallinnas tegutsev Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koor tegutseb professionaalsetel alustel ja on olnud Eesti muusikalise eliidi hulgas sellest ajast, kui dirigent Endrik Üksvärav 2010. aastal koori lõi. Koori repertuaar varieerub renessansitoonidest nüüdismuusikani, keskendudes eesti heliloojatele. Collegium Musicale annab aastas keskmiselt 40 kontserti ja on läbi aastate olnud aktiivne uue eesti heliloomingu tellija ja esitaja. 2020. aasta esiettekannete kontole jäi rohkem kui kolme tunni jagu uut eesti koorimuusikat.

Koor on pälvinud rahvusvahelist tuntust ja tunnustust, esinetud on mainekatel rahvusvahelistel festivalidel. 2017. aastal võitis Collegium Musicale rahvusvahelisel EBU / Euroradio konkursil Let the People Sing Sing Grand Prix ning Eesti Kooriühing on koori kolmel korral nimetanud Aasta kooriks.

Eesti Kultuurikapitali Helikunsti Sihtkapital tunnustas kammerkoori Collegium Musicale ja dirigent Endrik Üksväravat 2018. aastal aastapreemiaga Eesti koorimuusika särava edendamise ning pühendunud ja kõrgetasemelise tutvustamise eest nii Eestis kui ka välismaal.

Vaata ka:
Svatováclavský hudební festival
Koncert Collegium Musicale/Urodziny Miasta Kocham Katowice Facebookis
Collegium Musicale

 

Tagasi