Muusikauudised

Algab Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival PromFest

Pühapäeval, 12. septembril algab Pärnu Endla teatris Gioacchino Rossini koomilise ooperiga „Türklane Itaalias“ festival PromFest. Ooperilavastus, mille muusikaline juht ja dirigent on Erki Pehk ning lavastaja Andrus Vaarik, valmis koostöös Kaunase Riikliku Muusikateatriga ning etendub Endlas veel kahel järgneval õhtul.

Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival PromFest kasvas välja Klaudia Taevi nimelisest noorte ooperilauljate konkursist, mis toimus esmakordselt juba 1996. aastal ning on siiani üks festivali kesksemaid sündmusi. Selleaastase konkursi finaalvoor ja autasustamistseremoonia toimub 19. septembril Pärnu kontserdimajas, kus lauljaid saadab Pärnu Linnaorkester Erki Pehki juhatusel.

  PromFesti kunstiline juht Erki Pehk

Iga PromFesti raames lavastatakse üks uus ooperietendus, mille peamistes rollides on Klaudia Taevi konkursi võitjad. Käesoleva festivali ooperilavastuses – Rossini ooperis „Türklane Itaalias“ – esitavad Fiorilla ja Selimi partiid eelmise aasta konkursi teise preemia omanikud Ukraina sopran Anna Tverdova ja Armeenia bass Sargis Bažbeuk-Melikjan.

PromFest loodi 2005. aastal eesmärgiga avardada noorte ooperilauljate loomingulisi võimalusi, tuua Eestisse maailmataseme ooperiartiste ja kaasa aidata Eesti maine kujundamisele ooperimaailmas tutvustades Eestis kultuurituristidele ning populariseerida ooperikunsti noorema põlvkonna seas pakkudes neile kaasaegseid ooperelamusi.
Festivali kunstiline juht on Erki Pehk.

Vaata ka: PromFest

Tagasi