Muusikauudised

Duo Joonatan Jürgenson ja Rene Laur annab välja oma esikplaadi

Tulemas on uus klassikalise muusika album eesti kammermuusikaga saksofonile ja klaverile, kus kõlavad nii kuldvarasse kuuluvad teosed kui ka tuliuus tellimustöö noorelt eesti heliloojalt.

Saksofonist Rene Laur on Klassikatähed 2014 saates osaleja ning Joonatan Jürgenson on pianist, kes andis 2020. aasta märtsis välja oma debüütalbumi Tšaikovski ja Schumanni muusikaga. Duo on koos musitseerinud juba ligi kaheksa aastat ning andnud mitmeid kontserte ja osalenud väga edukalt mitmetel konkurssidel ja festivalidel. Plaat on salvestatud koroonast tingitud pausi ajal, mil muusikutel oli aega keskenduda uuele repertuaarile ning selle salvestamisele.

Plaadi nimiteos „Pildid lapsepõlvest“ on kirjutanud duo tellimusel Jonas Feliks Tarm, kes on noor tõusev täht Eesti heliloomingu vallas ja kes tegutseb peamiselt USAs New Yorgis. Tegemist on teadaolevalt värskeima saksofoni ja klaveri kammerteosega, mis kestab ligi 17 minutit ja on antud žanris teretulnud lisandus, kuna repertuaari klassikalisele saksofonile napib. Teos on heliloojale väga isiklik ning inspireeritud tema enda lapsepõlvest. Samuti kõlab plaadil ka Eesti esimene saksofoni ja klaveri teos – Eduard Tubina Sonaat altsaksofonile ja klaverile. Kahe teose vahelisest ajast on duo plaadile valinud Hillar Kareva sonaadid saksofonile ja klaverile numbrid 1, 2 ja 3. Plaat on salvestatud Tartu Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis suvel 2021.

Tulemas on ka plaadiesitluskontserdid Tallinnas Suurgildi Hoones, Tartus Heino Elleri Muusikakoolis ja Pärnu raekojas. Kontserdid toimuvad vastavalt 22., 24. oktoobril ja 4. novembril ning piletid on saadaval Piletilevis. Plaati saab kuulata alates 22. oktoobrist läbi voogedastusplatvormide ning on saadaval ka muusikapoodides üle Eesti.

Vaata ka: https://www.joonatanjurgenson.com/

Tagasi