Muusikauudised

Maria Faust ja puhkpilliansambel Emajõel

Teisipäeval, 7. septembril jõuab publiku ette kevadel DNA-teemalisel Eesti Muusika Päevade festivalil edasilükkunud lodjakontsert Emajõel. Maria Fausti kontsert-teos „Kootud relvad“ (Woven Weapons, 2021) tuleb nüüd esiettekandele puhkpilliansambli esituses Draama festivali avamisel.

Puhkpilliansambel esineb koosseisus: Maria Faust (altsaksofon), Indrek Vau (trompet), Andres Kontus (tromboon), Liudas Mockunas (bass-saksofon) ja Peter Bruun (löökpillid).

Maria Faust (s 1979) on üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid Eesti džässiartiste, kes on oma loomingu sidunud džässmuusika alternatiivsema poolega. Maria peab end uusromantikuks, sest armastab puhtaid kolmkõlasid ja tämbreid ning lihtsaid meloodiaid. Tema helikeel on emotsionaalne ning kontrastideküllane, sünteesides omavahel džässi, klassikalist muusikat ning vabaimprovisatsiooni.

  Maria Faust. Foto: Krõõt Tarkmeel
 

Uudisteos „Kootud relvad“ (Woven Weapons) on inspireeritud muistsetest eesti rahva kudumismustritest ja epigeneetikast. Eesti traditsioonilisi rahvariideid kanti igapäevarõivastena kuni möödunud sajandini. Mustrid riietel olid mitmetähenduslikud – need kõnelesid edasi rahva uskumusi, päritolu, maailmavaadet ja kultuuri. Rahvariided ei olnud pelgalt ilustuseks, vaid ka sümboolseks kaitseks kurja silma eest. Epigeneetika uurib organismide arenguprotsessi seda osa, mida ei määra geenid. Perekonniti päritavad traumad antakse sageli edasi põlvest põlve, vanemalt lapsele – orjus, nälg, sõjad, vägivald... ka alkoholism ja depressioon. Nõnda nagu DNA kannab endas nii pika ajalooga sündmusi kui ka sümboleid, peitub sarnane filosoofia ka kudumismustrites. Paradoksaalsel moel kõik, mis võib inimest kaitsta, võib ka hävitada.

Ajakava:
17.15 Kaarsild
17.30 Delta hoone
18.00 Lodjakoja laht

Kontsert on tasuta!
Otseülekande ja salvestuse teeb Klassikaraadio.

Vaata ka: https://www.draama.ee/piletid-2

Tagasi