Muusikauudised

Homme algab XXIV Suure-Jaani MuusikafestivalJuba 24. korda kutsub Suure-Jaani Muusikafestival – ka sellel korral tavapärasest erineval ajal. Sel aastal toimub festival 17.–22. augustil ning koroonaviiruse tõttu maailmas valitseva olukorraga seoses astuvad üles vaid Eesti artistid.

Publiku ees on Orthodox Singers, Pärnu Linnaorkester ja Kirill Ogorodnikov ning Momir Novakovic, Arvo Leibur, Aare Tammesalu, Martti Raide, Mati Turi, Boris Lehtlaan ja Are Jaama, Mari Kalkun, Kreet-Rosin Pindmaa jt. Lastele pakuvad elamusi Piip ja Tuut. Lõunatundides kohtuvad huvilistega Igor Mang, Ebba Rääts, Igor Gräzin ja Janek Mäggi. Festival läheb sel korral külla Põhja-Sakala valla ettevõtjate juurde: Energia tallu, Olustvere mõisa, Tääksi vesiveskisse, Kohvikusse Arturi Juures, Suure-Kõpu mõisa ja Kildu ratsakeskus-külalistemajja.

Festivali avakontserdi annavad Kondase maja saalis Arvo Leibur (viiul) ja Martti Raide (klaver), kavas Eduard Tubin, Mart Saar, Béla Bartók, Ester Mägi ja Heino Eller. Eesti heliloojate loomingut ja rahvalikke laule esitavad 17. augustil Tääksi vesiveskis Boris Lehtlaan (laul) ja Are Jaama (kitarr ja saatepillid).

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri  keelpillikvartett koosseisus Linda-Anette Verte (I viiul), Egert Leinsaar (II viiul), Sandra Klimaité (vioola) ja Theodor Sink (tšello) annavad 18. augustil kontserdi Suure-Jaani Johannese kirikus, kavas Joseph Haydn, Maurice Ravel, Artur Kapp ja Eugen Kapp.

Kummarduse Georg Otsale teevad 18. augustil Olustvere lossis Mati Turi (tenor) ja Martti Raide (klaver), kavas Franz Schubert, Pjotr Tšaikovski, Artur Kapp, Eino Tamberg ja Mart Saar. Festivali lõpetab 22. augustil Suure-Jaani kirikus Pärnu Linnaorkester Kaspar Männi dirigeerimisel (solistid Kirill Ogorodnikov – kitarr, Momir Novakovic – akordion), kavas Richard Wagner, Ástor Piazzolla, Ester Mägi, Villem Kapp ja Artur Kapp.

Suure-Jaani Muusikafestival toimub aastast 1998. Festival on eesti muusika ja eesti muusikute keskne, pakkudes samas midagi pea igale maitsele. Festivali kunstiline juht on Andres Uibo.

Festivali kava: http://muusikafestival.suure-jaani.ee/ajakava/

Tagasi