Muusikauudised

Corelli Musicu korraldatud sari “Eesti mõisad” on läbi ajaloo toimunud kokku 96 mõisas

Corelli Musicu kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad” on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Juba kahekümne kolmandat aastat toimuva sarja peaesineja on barokkansambel Corelli Consort, kes mängib säravat barokiaja muusikat ajastu pillidel. Just nii võis see muusika kõlada ka ammustel aegadel mõisate ballisaalides. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa. Sari on pälvinud Eesti Mõisate Ühenduse tunnustuspreemia „Parim mõisate loo jutustaja“.

Kontserdid leiavad aset 11. augustil kell 18 Lahmuse mõisas Viljandimaal, 12. augustil kell 18 Kabala mõisas Järvamaal ja 15. augustil kell 18 Kumna mõisas Harjumaal. Barokkansamblis Corelli Consort astuvad üles Mail Sildos ja Meelis Orgse – barokkviiulid, Tõnu Jõesaar – barokktšello ja Imbi Tarum – klavessiin. Ettekandele tulevad barokiaja kaunimad muusikapärlid Bachilt, Händelilt, Corellilt, Purcellilt jt.

Sari on alates 1999. aasta suvest tutvustanud 93 erinevat mõisa üle Eesti ning on 2 kontserdiga jõudnud ka Soome mõisatesse. Suvel 2021 lisanduvad erinevatest Maarjamaa nurkadest veel 3 mõisa, millest Lahmuse ja Kabala on tegutsenud pidevalt koolina, aga Kumna on pärast iseseisvuse taastamist Eesti Vabariigis aastal 1991 saanud täiesti uue hingamise. Heategevuslikus kontserdisarjas „Eesti mõisad“ annab muusikale ja ajaloole lisaväärtuse võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda. Sari on toetanud igal aastal üht väikest mõisakooli, -hooldekodu või -lastekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi. Oleme 22 aastat toetanud teisi abivajajaid, kuid nüüd on kultuur ise väga valusalt pihta saanud ja pea 1,5 aastat on ära jäänud kõik kontserdid ja esinemised. Seetõttu palume sel aastal toetada Corelli mõisamuusikuid.

Igas mõisas ootavad tund enne kontserdi algust ja vaheajal mõnusad salongikohvikud, toimuvad heategevusmüügid, avatud on annetuskastid.

Kes soovib ja kellel on võimalusi, saab Corelli muusikuid toetada läbi Corelli Metseenide Klubi www.corelli.ee/metseenid. Samuti liitus Corelli Music aprillis alanud PAI kampaaniaga meie tublide õdede ja hooldustöötajate tänamiseks ning alates juunist on nende kaartidega võimalik külastada kõiki Corelli kontserte kuni aasta 2021 lõpuni.

Lähem info:
www.corelli.ee
www.fb.com/corellimusic
www.youtube.com/corellimusic

Tagasi