Muusikauudised

Antakse välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad

Pühapäeval, 20. juunil kell 15 kuulutab Eesti Kooriühing Tallinna Botaanikaaias välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad.  12 kategoorias kandideerib aastapreemiatele 66 nominenti.

Kooriühing annab välja aasta koori, puhkpilliorkestri, kooridirigendi, dirigent-muusikaõpetaja, orkestridirigendi ja noore dirigendi tiitlid. Samuti tunnustatakse aasta toetajat, korraldajat, koori/orkestriheliloojat ja aasta tegu, antakse välja aasta koori/orkestriplaadi tiitel ja aasta koostööpreemia. Lisaks Kooriühingu aastapreemiatele antakse üle Uno Järvela stipendiumifondi preemiad.  Kultuuriministeeriumi tänukirjad saavad need dirigendid, kes on aasta jooksul edukalt esinenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.

Kontserdi kunstiline juht on Janne Fridolin, lavastaja Eva Koldits, kunstnik Kairi Mändla, videokunstnik Piibe Piirma ja valguskunstnik Priidu Adlas. Õhtujuhid on Argo Aadli ja Indrek Ojari.

Kunstilise juhi Janne Fridolini sõnul viivad muutused ajas, ruumis ja inimeses endas selleaastase Kooriühingu auhinnagala Pirita jõe kaldale, rikkaliku taimeriigi ja õieilu kuningriiki, laululindude meelispaika – Tallinna Botaanikaaeda. „Lauldes taevalaotuse all, saab ehk lauljagi tiivad ning mängides tuulega oma pilli, kannab muusika meid kaua ja kaugele… ehk pilvede tahagi: „Sii' meie seltsis selle aasta, Jumal aga teab, kus tuleva' aasta.“ Õhtut juhivad inimloomuse parimad analüüsijad ehk agulihärrad Argo Aadli ja Indrek Ojari,“ sõnas Janne Fridolin.

Esinevad:
Eesti Raadio Laulustuudio lastekoor / Kadri Hunt, Kaie Tanner
Kammernaiskoor Sireen / Nele Erastus
Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvintett / Riivo Jõgi
Tallinna Kammerkoor / Heli Jürgenson
Tallinna Prantsuse Lütseumi segakoor / Margot Peterson
Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester / Tarmo Kivisilla, Diana Mäeväli
Voces Tallinn / Risto Joost

Piletid hinnaga 15/10 € müügil Piletilevis ja enne algust kohapeal.

18. korda toimuv Eesti Kooriühingu aastakontsert väärtustab koori- ja puhkpillimuusika valdkonnas tegutsevaid inimesi ja kollektiive ning tunnustab valdkonna toetajaid ja koostööpartnereid. Vaata nominentide nimekirja.

Tagasi