Muusikauudised

Käesoleva aasta juunikuus toimub esmakordselt Tallinna keelpillifestival

Esmakordselt toimuva festivali avavad 3. juunil kell 19 Mustpeade majas viiuldaja Anna-Liisa Bezrodny ja pianist Maksim Štšura Maurice Raveli ja Ludwig van Beethoveni viiulisonaatidega. Järgneva kahe nädala jooksul on võimalik nautida tunnustatud eesti ja soome artistide esitusi nii solistidena kui ka erinevates ansamblikoosseisudes, kes toovad publikuni nii keelpillimuusika šedöövreid kui ka harva esitatavaid pärleid barokist nüüdismuusikani.6. juunil toob Jaani Helander Eesti esiettekandele Helena Tulve teose „Without love atoms would stop spinning” soolotšellole. Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestri kontsertmeistri Maria Goršenina (viiul) ja Duo Telluur liikme Kirill Ogorodnikovi (kitarr) kava 13. juunil Glehni lossis sisaldab ka René Eespere „Ludus tactust”. Linda-Anette Verte (viiul) ja Liis Jürgensi (harf) kontserdil kõlab teiste seas Liis Jürgensi „Silmapiiril”.

Lisaks astuvad üles Meelis Orgse (barokkviiul), Anna-Liisa Eller (kannel), Silvia Ilves (tšello), Marcel Johannes Kits (tšello), Anna Katarina Tralla (viiul), Uku Toots (viiul), Aleksandra Maria Tralla (tšello), Maali Toots (tšello), Triinu Piirsalu (viiul), Andres Kaljuste (vioola) ja Indrek Leivategija (tšello).

Tallinna keelpillifestival toimub 3.–17. junnini, peamisteks kontserdipaikadeks on Tallinna Mustpeade Maja ja Tallinna Toomkirik. Festivali kunstiline juht on Ivi Ots.

Vaata ka: https://tallinnakeelpillifestival.ee/

Tagasi