Muusikauudised

Euroopa päeval tuleb Londonis ettekandele Ester Mägi „Meri“

9. mail tuleb Euroopa päeva kontserdil Londonis St John’s Smith Square’i kirikus ettekandele Ester Mägi orkestriteos „Meri“. Kontserdi annab Northern Chords Festival Orchestra Jonathan Bloxhami juhatusel, orkestri ees soleerib Portugali tenor Luis Gomes.

Ester Mägi „Meri“ on kirjutatud XII üldtantsupeoks, mis toimus 1981. aasta juulis Tallinnas, tantsu koreograaf oli Liia Palmse. Euroopa päeva kontserdil toimub teose esiettekanne Suurbritannias.

Ester Mägi muusika austaja, briti tšellist ja dirigent Jonathan Bloxham on varem esinenud Pärnu Muusikafestivalil ja festivalil Klaaspärlimäng ning valinud oma kavadesse eesti muusikat. Aastal 2009 asutas ta muusikafestivali „Northern Chords“, festivaliorkestris mängivad ka eesti noored muusikud – kontrabassist Siret Lust ja viiuldaja Marike Kruup.

  Ester Mägi. Foto: Kaupo Kikkas

Kontserdil, mille teemaks on Journeys („Rännakud“), on lisaks Mägi teosele kavas Felix Mendelssohni „Meeresstille und glückliche Fahrt“, Antonín Dvořáki  Sümfoonia nr. 9 finaal, Jean Sibelius „All’Ouvertura“ süidist „Ajaloolised stseenid“, Edward Elgari XIII variatsioon „Enigma variatsioonidest“, Johann Straussi Polka „Vergnugungszug“ ning aariad Giuseppe Verdi, Giacomo Meyerbeeri ja Benjamin Godardi ooperitest.

Kontsert toimub ilma publikuta, kuid vaadata saab ülekannet kogu maailmas Euroopa Parlamendi veebilehel 9. mail kell 14 (Eesti aja järgi).

Vaata ka:
European Parliament
Facebook


 

Tagasi