Muusikauudised

Selgunud on “LHV uue heliloomingu Au-tasu 2021” nominendid


Auhinnale kandideerib kümme 2020. aastal valminud heliteost. LHV autasu eesmärk on väärtustada aktiivseid eesti heliloojaid ja tuua esile rahvusvahelist kõlapinda vääriv uus heliteos. Eesti Heliloojate Liidu ja LHV koostöö uue eesti muusika tunnustamiseks sai alguse 2016. aastal.

Tänavu osales konkursil rekordiliselt 52 teost 42 heliloojalt. Kandidaate esitasid nii üksikisikud, muusikakollektiivid kui ka muusikaorganisatsioonid. Žürii valis välja nominendid:

Maria Faust “Maarja missa”
Madli Marje Gildemann “Three Studies”
Doris Hallmägi “You Will Hear Thunder”
Liisa Hirsch “Us … and Them …”
Lauri Jõeleht “Chant Harmonique”
Tatjana Kozlova-Johannes “Juures”
Tõnu Kõrvits “Kuuvalgusele”
Rasmus Puur “Viiulikontsert”
Timo Steiner/Sander Mölder “Kuldne tempel”
Arash Yazdani “Hommage à Georg Friedrich Haas”

Konkursi žüriisse kuuluvad Tiia Teder (žürii esinaine, Klassikaraadio), Helena Tulve (Eesti Muusika Päevad, Eesti Heliloojate Liit), Kerri Kotta (Eesti Muusikateaduse Selts), Iris Oja (metsosopran), Kristiina Poska (dirigent) ja Tarmo Johannes (flötist).

Nominente tutvustab Klassikaraadio saade “Nyyd-muusika” 6., 13. ja 20. aprillil kell 21.
“LHV uue heliloomingu Au-tasu 2021” žürii esinaise Tiia Tederi sõnul oli aasta 2020 heliloojatele väga keeruline, muusikaelu ju praktiliselt seiskus. “Seda toredam, et esiettekande sai siiski palju uusi eripalgelisi ja kõrgel tasemel teoseid. Konkursile esitatud helitööde hulgas oli nii ulatuslikke lavamuusika oopusi kui mitmesuguseid kammer- ja elektroonilisi palu. Mul on hea meel, et nominentide nimekiri sai nii esinduslik ja selles on kõrvuti noored ning staažikad muusikaloojad.“
Preemia eesmärk on väärtustada aktiivseid heliloojaid ja tuua esile rahvusvahelist kõlapinda vääriv uus helitöö. Tänavu suurenes senine auhinnafond 1000 euro võrra. Laureaat pälvib 6000-eurose stipendiumi ning klaasikunstnik Mare Saare taiese. Võitja kuulutatakse välja 30. aprillil ERSO ja EFK ühiskontserdil festivalil Eesti Muusika Päevad & Balti Muusika Päevad 2021.

Varasematel aastatel on “LHV uue heliloomingu Au-tasu” pälvinud Liisa Hirsch, Toivo Tulev, Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve ning Märt-Matis Lill. Konkursi partnerid on Eesti Heliloojate Liit, Eesti Muusika Infokeskus, Klassikaraadio ja ERR.

22. aprillist 2. maini toimuva festivali Eesti Muusika Päevad & Balti Muusika Päevad kontserdid jõuavad publikuni festivali kodulehe ja Klassikaraadio vahendusel. Festivali keskseks teemaks on tänavu “DNA”, mis otsib dialoogi teaduse, meie bioloogilise geneetika, kultuurilise päritolu ja muusikalise mõtlemise vahel. Festivali kunstilised juhid on Helena Tulve ja Timo Steiner ning Tartu programmi kujundab Märt-Matis Lill.

Tagasi