Muusikauudised

Jaan Ots juhatab Kreeka Raadio Sümfooniaorkestri kontserti


Jaan Ots
Homme, 26. märtsil toob Kreeka Rahvusringhääling kuulajate ette Kreeka Raadio Sümfooniaorkestri kontserdi, mida juhatab Jaan Ots. Kontserti, mis on lindistatud 19. märtsil Kreeka Rahvusringhäälingu stuudios, vahendatakse kohaliku aja järgi kell 10 Kolmandas programmis ning see kuulub orkestri raadiokontsertide sarja. Tegemist on Jaan Otsa debüüdiga Kreeka Raadio Sümfooniaorkestri ees.

Kontserdi avaloona kõlab orkestri brasskoosseisu esituses “Triumfimarss” Giuseppe Verdi ooperist “Aida”, sellel järgneb aga Jaan Otsa ettekandes Arvo Pärdi tintinnabuli-stiili võtmeteoseks peetav klaveriapala “Aliinale”. Jaan Otsa juhatusel toob orkester kuulajateni Arvo Pärdi teose “Cantus in Memory of Benjamin Britten” ja Wolfgang Amadeus Mozarti Sümfoonia nr 38 KV504 “Praha”. Vaata reklaamklippi siit.

Pianist ja dirigent Jaan Ots on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli klaveri ja trompeti erialal ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalureuseõppe Mati Mikalai klaveriklassis. Magistrikraadi omandas ta orkestridirigeerimises Sibeliuse Akadeemias professor Leif Segerstami ja professor Atso Almila juhendamisel. Ta on täiendanud end vahetusüliõpilasena Pariisi Konservatooriumis (CNSM) ning osalenud Jukka-Pekka Saraste, Esa-Pekka Saloneni, Mikko Francki, David Zinmani, Thomas Sanderlingi ja Järvi Akadeemia meistriklassides.

Jaan Ots on olnud edukas paljudel konkurssidel, võites auhinnalisi kohti enam kui paarikümnel võistumängimisel Eestis ja väljaspool. Dirigendina on ta seisnud mitme eesti ja välismaise orkestri ees, sh Eesti Riikliku Sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester, Narva Linnaorkester, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Jyväskylä Sinfonia, Lahti Sinfonia ja Hamburger Camerata (Hamburgi Elbphilharmonie’s). 2017. aasta detsembris debüteeris ta Soome Rahvusooperis, kus dirigeeris Pjotr Tšaikovski balleti „Pähklipureja“ ettekandeid. Lisaks on ta tegutsenud assistendina Soome Raadio Sümfooniaorkestri juures (2015–2016), Savonlinna Ooperifestivalil (Giuseppe Verdi ooper „Othello“), Helsingi Aleksandri teatris (Verdi ooper „Don Carlo“), Vaasa Ooperis (Georges Bizet’ ooper „Carmen“, 2018) ning Kreeka Rahvusooperis (Dmitri Šostakovitši ooper „Leedi Macbeth“, 2019). Alates 2017. aasta septembrist tegutseb ta Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri dirigendina.

Dirigenditöö kõrval on Jaan Ots ka aktiivne kammermuusik, kes astub regulaarselt üles mitmetel festivalidel. Ta on klaveritrio TEOS (Soome-Eesti) ning Frielinghaus Ensemble (Saksamaa) liige. Ta on esinenud Eestis, Soomes, Saksamaal, Šveitsis jm.

Tagasi