Muusikauudised

Ansambel U: esineb Läti Uue Muusika Päevadel

Eesti aktiivseim ja tuntuim uue muusika ansambel Ansambel U: esineb homme, 5. märtsil Läti Uue Muusika Festivali raames. Juba kümendat korda toimuva festivali korraldaja on Läti Heliloojate Liit. Kriisiolukorrale kohaselt jõuavad festivali kontserdid publikuni veebiülekannetena Riiast, Tallinnast ja Vilniusest. Festivali kavas olevast kuuest kontserdist leiab neli aset 1.–5. märtsini ning kaks kontserti 17. ja 29. aprillil. Festivali jooksul saab esmaettekande 13 uut teost Läti heliloojatelt.

Andambel U: kontsert on kavas homme, 5. märtsil kell 19. Ettekandele tuleb Udo Kasemetsa (1919-2014) „4’33” Fractals“ mistahes esitajale (2000), Jurgis Mačiūnase (1931-1978) Trio redelile, mudale ja kiviklibule (1962), Linda Leimane (1989) „Silhouettes. Behaviours“ tellole, klaverile ja löökpillidele ning (2015) ning Tatjana Kozlova-Johannese (1977) „Nurgad“ flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele ja elektrikitarridele (2017). Ansambel U: mängib koosseisus Tarmo Johannes (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Vambola Krigul (löökpillid) ja Taavi Kerikmäe (klaver).

Lisaks Ansambel U:-le astuvad festivalil üles veel vokaalansambel Putni ja saksofonikvartett Atmos, 20 FINGERS DUO, Sinfonietta Rīga Normunds Šnē juhatusel, Sinfonietta Rīga keelpillikvartett jt.

Festivali koduleht.

Tagasi