Muusikauudised

Pianist Age Juurikas Mederi saalis

Age Juurikas

Eesti Interpreetide Liidu korraldatava kontserdisarja „Eesti muusikud“ raames toimub täna, 17. veebruaril kell 18 Mederi saalis Tallinnas pianist Age Juurikase sooloõhtu. Kontserdil kõlavad Aleksandr Skrjabini ja Sergei Prokofjevi klaveriteosed.

Age Juurikas lõpetas 2004. aastal Eesti Muusikaakadeemia bakalaureuseõppe Peep Lassmanni ja Toivo Nahkuri juhendamisel ning 2007. aastal Moskva Riikliku Konservatooriumi magistriõppe Vera Gornostajeva ja tema assistentide Sergei Glavatskihhi, Maksim Filippovi ja Darja Petrova juures. Juurikas on oma oskusi täiendanud ka mitmel pool Euroopas – õppeaastal 2000/2001 õppis ta vahetusüliõpilasena Sibeliuse Akadeemias Matti Raekallio ja Liisa Pohjola klaveriklassis ning 2002/2003 Karlsruhe Riiklikus Muusikakõrgkoolis Kalle Randalu juures.

Alates 2007. aastast töötab Juurikas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias lektorina ning 2008. aasta sügisest jätkab õpinguid EMTA doktorantuuris.
Age Juurikas on edukalt osalenud paljudel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, esinenud solisti ja kammermuusikuna mitmel pool Euroopas, Venemaal ja Ameerikas ning soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Läti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Ukraina Rahvusliku Akadeemilise Sümfooniaorkestri ees.

Laura Vaikma

Tagasi