Muusikauudised

Kristjan Randalu soolokontserdid Pärnus ja Tallinnas

Maailmanimega pianisti Kristjan Randalu soolokontsertidel 12. veebruaril Pärnus ja 13. veebruaril Tallinnas kõlab esiettekandena uus nägemus Robert Schumanni vokaaltsüklist „Poeedi armastus“.

„Minu nägemus oli nende laulude tõlgendamine läbi selle helikeele, kuhu ma enda muusikaga nüüdseks jõudnud olen. Klassika või jazz – algne materjal on selgelt klassikaline, teoste kõlapilt on aga originaalist eemaldunud ja pianistina on mul vabadus hetkes muusikalist materjali kujundada,“ selgitab Kristjan Randalu.

Schumanni lauludel põhineva kavaga jätkab Randalu klassikalistest teostest inspireeritud uue muusika loomist. Möödunud novembris esitas ta koos fagotivirtuoosi Martin Kuuskmanniga uut nägemust Franz Schuberti vokaaltsüklist „Talvine teekond“. Varasemalt ka Eesti publiku ees kõlanud kava „Mussorgsky Pictures Revisited“ koos saksofonilegendi Dave Liebmaniga ilmus 2020. aastal BMC Recordsi alt ja valiti äsja ajakirja The New York City Jazz Record „Best of 2020“ nimekirja.

Kristjan Randalu on oma põlvkonna üks silmapaistvaimaid ja laiema haardega eesti jazzmuusikuid maailmas, keda hinnatakse kõrgelt nii solisti, ansamblimuusiku kui ka heliloojana. Tänu mitmekülgsele loomingulisele tegevusele on ta teinud arvukalt koostööd eri maade muusikute, orkestrite ja ansamblitega ning esindab aktiivselt Eestit maailma mainekatel jazzifestivadel ja olulisematel kontserdilavadel. Tema lavapartnerite hulka kuuluvad mitmed jazzimaailma suunanäitajad nagu Mathias Eick, Ari Hoenig, Mark Guiliana, Nguyên Lê, Ben Monder, Nils Petter Molvaer, Trygve Seim ning Dhafer Youssef.

Kristjan Randalu klaverimäng nii solisti kui ka ansamblimuusikuna kõlab enam kui 40 plaadil, mille hulka kuuluvad Grammy nominatsioon 2006. aastal ning Aasta Jazzialbumi 2012 tiitel Eesti Muusika Auhindadel. 2018. aastal ilmus Randalu autoriplaat „Absence“ (ECM Records), mis pälvis laialdast positiivset vastukaja rahvusvahelises ajakirjanduses (Downbeat, Audio, All About Jazz jt) ja millele järgnesid esinemised hinnatud rahvusvahelistel festivalidel (Xjazz Berlin, Cork Jazz Festival jt).

Randalu on võitnud arvukaid auhindu, nende hulgas 2007. aastal Baden-Württembergi jazzipreemia, 2011. aastal Aasta Jazzmuusiku auhind, 2014. aastal Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia ja Aasta Jazzihelilooja 2018 auhind Eestis. Aastal 2020 pälvis ta Eesti Vabariigi kultuuripreemia.

Kristjan Randalu kontsert „Poeedi armastus“ toimub:
Pärnu kontserdimajas reedel, 12. veebruaril kell 19
Estonia kontserdisaalis laupäeval, 13. veebruaril kell 19
Tallinna kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio.

Vaata ka:
http://www.randalu.com
Facebook
Piletilevi

Tagasi