Muusikauudised

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (8.–14. veebruar)9. veebruaril
esineb Tartus tegutsev pianist Andre Hinn soolokontserdiga Vanemuise kontserdimajas. Kontserdil pealkirjaga „33 variatsiooni“ kõlab Ludwig van Beethoveni „33 variatsiooni Diabelli valsile“ op. 120.
Vaata ka: Eesti Kontsert

11. ja 12. veebruaril toimub Estonia kontserdisaalis Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöökontsert „Beethoven ja Kotzebue“. Kuulajateni jõuab Béla Bartóki süit balletist „Puuprints“, Ferenc Liszti fantaasia Beethoveni näidendimuusika „Ateena varemed“ motiividel ning Ludwig van Beethoveni ja August von Kotzebue muusikaline näidend „Kuningas Stefan“. Lisaks tuleb esiettekandele Madli Marje Gildemanni „The Land Beyond“. Solistina astub üles Sven-Sander Šestakov, kaastegevad on EMTA lavakunstikooli XXX lennu üliõpilased ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor.
Vaata ka: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

12. ja 13. veebruaril astub Kristjan Randalu üles Eesti Kontserdi kontserdisarjas „Liederkreis“. Džässpianist ja helilooja Kristjan Randalu esituses tuleb ettekandele Robert Schumanni vokaaltsükkel „Poeedi armastus“ interpreedi enda töötluses. Kontserdid leiavad aset Pärnu kontserdimajas ja Estonia kontserdisaalis.
Vaata ka: Eesti Kontsert

14. veebruaril toimub Lossimuusika kontserdisarjas sõbrapäeva perekontsert „Alati meie kõrval“, kus esineb klaveriduo Nata-Ly Sakkos ja Toivo Peäske. Kavas on Camille Saint-Saënsi zooloogiline fantaasia „Loomade karneval“. Muusika ja kujutava kunsti seoseid avab kunstiteadlane Aleksandra Murre.
Vaata ka: Lossimuusika

Tutvu ka teiste selle nädala sündmustega EMIKi muusikasündmuste kalendris.

Tagasi