Muusikauudised

Plaadifirma DUX annab välja albumi Sergei Rahmaninovi ja Eduard Tubina klaverikontsertidega

Homme, 5. veebruaril ilmub poola plaadifirma DUX alt uhiuus album, kus kõlavad kõrvuti heliloojate Sergei Rahmaninovi ja Eduard Tubina klaverikontserdid. Plaadil esitavad Rahmaninovi Klaverikontserti nr 3 d-moll op. 30 ja Tubina Klaverikontsertiinot Es-duur pianist Mihkel Poll, Eesti Riiklik Sümfooniaorketer ning dirigent Mihhail Gerts.

Ehkki Sergei Rahmaninov (1873–1943) ja Eduard Tubin (1905–1982) kuuluvad eri põlvkondadesse, võib nende elukäigus leida mõndagi ühist. Mõlemad olid sunnitud oma kodumaalt põgenema, Rahmaninov USA-sse ja Tubin Rootsi. Rahmaninov emigreerus pärast 1917. aasta oktoobrirevolutsiooni, Tubin aga põgenes 1944. aastal Nõukogude Liidu okupatsiooni eest. 1938. aastal oli Tubinal erakordne võimalus Viinis kuulata Rahmaninovi soolokontserti, mis jättis noorele heliloojale sügava mulje. Mõlemad heliloojad olid suured sümfoonikud.

Mihkel Pollile on see juba kolmas koostöö plaadifirmaga DUX: varasemalt on tal ilmunud sooloalbum George Enescu, Béla Bartóki, Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa klaveriloominguga (2015), mis pälvis 2016. aastal „Aasta klassikaalbumi“ tiitli ning CD koos viiuldaja Mari Polliga, kus kõlavad Enescu, Francis Poulenci, Arnold Schönbergi ja Tüüri teosed viiulile ja klaverile (2016).

Kuula intervjuud Mihkel Polli ja Mihhail Gertsiga DUXi Facebooki lehel

Tagasi