Muusikauudised

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (1.–7. veebruar)

2. veebruaril kõlab Age Veeroosi teos “Ma olen suur kuu su silmapiiril” (2020) Euroopa Kaasaegsete Heliloojate Orkestri (ECCO) kontserdil Brüsselis. 60-minutiline kontserdikava on koostatud rahvahääletuse põhjal, enim hääli saanud teosed kannab ette löökpilliansambel Slagwerk Den Haag. Kontserti korraldab Euroopa Heliloojate ja Laulukirjutajate Ühendus ECSA, mis on aktiivsete ansamblite, orkestrite ja muusikatööstuse spetsialistide võrgustik ja toetab heliloojate ja esinejate vahelist loomingulist dialoogi. Eestit esindab ECSAs Eesti Heliloojate Liit. Kontsert toimub virtuaalselt ECSA YouTube’i kanali vahendusel. Veeroosi teos on kirjutatud löökpillisolistile ja seda esitab ansambli Slagwerk den Haag liige Joey Marijs. Lisaks Veeroosi teosele tulevad ettekandele Horvaatia, Austria, Taani, Sloveenia ja Belgia heliloojate teosed.

Link virtuaalsele kontserdile: https://www.youtube.com/watch?v=6VWcZEC0gFM&feature=youtu.be

Vaata ka: European Composer and Songwriter Alliance

2. ja 9. veebruaril kõlab kontserdisarjas “i nagu interpreet” Ülo Kriguli uudisteos. Kontsertidel Pärnu kontserdimajas ja Estonia kontserdisaalis astuvad publiku ette Iris Oja (metsosopran), Endrik Üksvärav (tenor), Indrek Vau (trompet) ja Peep Lassmann (klaver). Kavas on Veljo Tormise “Kuus eesti jutustavat rahvalaulu“, “Neli eesti jutustavat rahvalaulu“, “Kümme tegemist trompeti ja klaveriga“, “Variatsioonid klaverile“ ja “Kümme haikut“. Nende kõrval kõlab esmaettekandena Ülo Kriguli “Sügis. Maastikud“ kahele lauljale, trompetile ja klaverile, mis on inspiratsiooni saanud just Tormise loomingust.

Vaata ka: Eesti Interpreetide Liit

4.–7. veebruarini toob Lossimuusika kontserdisari koostöös agentuuriga Uus Kontsert neljal kontserdil Eesti eri paigus publiku ette Johann Sebastian Bachi klahvpillikontserdid. Kontsertreis Viljandisse, Jõgevale ja Türile lõpeb piduliku muusikaõhtuga Kadrioru lossis Tallinnas. Soleerib pianist Irina Zahharenkova, kaasa teevad Liina Fidelman flöödil ja Marie-Helen Aavakivi viiulil. Soliste saadab kammerorkester ME103, kontsertmeister Linda-Anette Verte.

Vaata ka: Uus Kontsert, Lossimuusika

7. veebruaril kõlab Helena Tulve oreliteose “Emergence III. Et les courants y sont plus forts” esiettekanne Pariisi Filharmoonias toimuval orelile pühendatud nädalalõpul. Kontserdil Pierre Boulezi saalis astuvad üles organist Hampus Lindwall ja vokaalansambel Sequenza 9.3 (dirigent Catherine Simonpietri), kelle esituses kuuleb ka Arvo Pärdi teost “De profundis” ja muusikat heliloojatelt Noriko Baba, Thomas Adès, György Ligeti, Ellen Arkbro ning Thomas Lacôte "Motets".

Vaata ka: Pariisi Filharmoonia


Tutvu ka teiste selle nädala sündmustega EMIKi muusikasündmuste kalendris.

Tagasi