Muusikauudised

Eesti Muusikaauhinnad 2021: Aasta Klassikaalbum on „Erkki-Sven Tüür. Lost prayers“

Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Fonogrammitootjate Ühingu koostöös selgus täna Aasta Klassikaalbum 2021 ja selleks on „Erkki-Sven Tüür. Lost prayers“. 

„Mõte minu kammermuusikateostele keskendunud albumi salvestamisest oli õhus pikka aega. Pärast teose „Lichtturme“ komponeerimist tundsin, et nüüd on komplekt sobivatest lugudest koos. Salvestatud lood moodustavad omavahel terviku, täiendavad üksteist,“ ütles helilooja Erkki-Sven Tüür. Album toob ilmekalt esile helilooja mõtte, et ka ainult kolme või nelja instrumendiga saab luua tõeliselt rikkaliku ja laia helipaleti. Albumi andis välja tunnustatud plaadifirma ECM Records.

Aasta Klassikaalbum nominentideks olid nelja klassikalise muusika žanrikategooria parimad: 
  
Aasta Heliloomingu Album
Tõnu Kõrvits. You are Light and Morning 

Esitajad: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost. (Ondine 2020)

Aasta Sümfoonilise- või Lavamuusika Album
Elgar. Violin Concerto. Stenhammar. Two Sentimental Romances 

Esitajad: Triin Ruubel, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Neeme Järvi 
(Sorel Classics 2020)

Aasta Kammermuusika Album
Erkki-Sven Tüür. Lost Prayers 

Esitajad: Harry Traksmann, Leho Karin, Marrit Gerretz-Traksmann, 
Florian Donderer, Tanja Tetzlaff, Signum Quartett 
(ECM Records 2020)
 
Aasta Koorimuusika Album 
Cyrillus Kreek. The Suspended Harp of Babel  

Esitajad: Vox Clamantis, Jaan-Eik Tulve 
Anna-Liisa Eller, Angela Ambrosini, Marco Ambrosini
(ECM Records 2020)

Žanrikategooriate kandidaatide nimekiri koostati Eesti Muusikanõukogu liikmete esitatud ettepanekute alusel. Aasta klassikaalbumi žanrikategooriad on kammermuusika, sümfooniline või lavamuusikamuusika, koorimuusika ja eesti helilooming. Erinevatest valdkonna ekspertidest koosnev 13-liikmeline žürii langetas otsuse hääletuse teel. Albumite kuulamine ja hindamine toimus läbi Eesti Muusikaauhindade hääletussüsteemi. „Aasta Klassikaalbum“ võitja selgus 28. jaanuaril Eesti Muusikaauhinnad 2021 galal.

Eesti Muusikaauhinnad on iga-aastane auhinnatseremoonia, mida Eesti Fonogrammitootjate Ühing korraldab alates 1998. aastast eesti muusikute ning muusikalise loomingu tunnustamiseks. Eesmärgiks on kodumaise muusika väärtustamine ning läbi auhindade tunnustuse jagamine silmapaistvatele eesti muusikutele. Alates 2014. aastast tunnustab koos Eesti Fonogrammitootjate Ühing koostöös Eesti Muusikanõukoguga parimaid klassikalise muusika albumeid, andes välja „Aasta Klassikaalbumi“ auhinna.

Lisainfo: https://www.muusikaauhinnad.eu

Tagasi