Muusikauudised

Ines Maidre annab soolokontserdi Norras

Norras Bergenis tegutsev organist Ines Maidre astub 24. jaanuaril kell 19 soolokontserdiga üles Stavangeri Konserthusis asuvas Fartein Valeni nimelises kontserdisaalis. Kontserdi kavas kõlab prantsuse orelimuusika – Eugene Gigout’ „Katalaani laulude rapsoodia“, Pierre Cochereau’ „Prantsuse stiilis süit“, Julien Bret’ „Inglite valss“, Charles Tournemire’i Improvisatsioon Te Deumi teemal, Guy Bovet’ „Kolm jaapani sketši“ ja Alexandre Guilmant’ Finaal Sonaadist nr 1.

Seoses koroonapiirangutega on saali lubatud üksnes 20 kuulajat, kuid kontserti kantakse otse üle ka Stavangeri Kontserthusi Facbooki lehel.

Ines Maidre on andnud kontserte kõikjal Euroopas, USAs ja Lõuna-Ameerikas. Ta on esinenud mh sellistes kuulsates katedraalides nagu Westminster Abbey Londonis, Notre-Dame ja Saint Sulpice Pariisis, Washingtoni katedraal, St. Michaeli katedraal Hambrugis, Nidaros katedraal Trondheimis. Ines Maidre on õppinud orelit Tallinnas, Pariisis ja Bergenis, tema esitusi on salvestanud plaadifirmad Toccata Classics, Grappa, Eres, Antes, Forte jt.

Vaata ka: Stavangeri Konserthus

Tagasi