Muusikauudised

Anne-Liis Polli ja Anto Petti workshop Viinis

23.-27. veebruarini toimub Viini konservatooriumis (Konservatorium Wien Privatuniversität) improvisatsiooni workshop, mida viivad läbi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia improvisatsiooniprofessor Anto Pett ja dotsent Anne-Liis Poll. Kursus lõpeb üliõpilaste kontserdiga 27. veebruaril.

Anne-Liis Poll tegutseb koorijuhi, kammerlaulja, laulupedagoogi ja vokaalimprovisaatorina. Ta on musitseerinud koos erinevate improvisaatoritega nii Eestist kui ka mujalt (Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Anto Õnnis, Kent Carter, Sylvain Kassap, Francois Rosse, Etienne Rolin, Albrecht Maurer, Sten Sandell, Petras Vysniauskas jt). Käesoleval ajal laulab Anne-Liis Poll barokkansamblites „Accentus Tallinn”, „MederConsort” ning impro-ansamblis „Free Tallinn Trio”.

Pianist, pedagoog ja improvisaator Anto Pett on Eesti tuntumaid improvisatsioonilise musitseerimise entusiaste, kes on välja töötanud originaalse improvisatsiooniõpetamise meetodi, mis toimib edukalt kõikidel instrumentidel ja ka häälel. Ta on seda tutvustanud paljudes Euroopa muusikakõrgkoolides (Helsingis, Stockholmis, Leipzigis, Odenses, Pariisis, Riias, Marseille’s, Vilniuses, Glasgow’s jm). Anto Petti koostööpartnerite hulka kuuluvad Kent Carter, Sylvain Kassap, Francois Rosse, Etienne Rolin, Emile Biayenda, Albrecht Maurer, Sten Sandell, Petras Vysniauskas, Stanislaw Skoczynski jt.

Anne-Liis Polli ja Anto Petti koostöö sai alguse 2000. aastal, mil Poll alustas õpinguid Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli magistrantuuris. Praeguseks on antud kontserte nii kodu- kui ka välismaal ja salvestatud hulgaliselt improvisatsioone erinevate koosseisudega.

Laura Vaikma

Tagasi