Muusikauudised

ERSO kammerkoosseisude ja Eesti Rahvusmeeskoori esituses kõlab Ester Mägi looming

 

  Ester Mägi. Foto: Kaupo Kikkas
8. jaanuaril kell 19 toimub Ester Mägi loomingule pühendatud kontsert, millega tervitatakse armastatud heliloojat tema 99. sünnipäeval. Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Eesti Rahvusmeeskoori muusikute esituses kõlab Ester Mägi kammer- ja koorimuusika.

Kontserdist saab osa ERSO.TV ja Klassikaraadio vahendusel.

„Minu õnn oli see, et sain selle elukutse, mida ma armastan,“ on öelnud helilooja Ester Mägi. Tema rikkalikus loomingus on kesksel kohal kammer- ja koorimuusika ning just need žanrid on esindatud helilooja sünnipäevakontserdil. Eesti sümfoonilises muusikas paiknevad väärikal kohal nii tema 1968. aastal valminud sümfoonia kui „Bukoolika“ aastast 1983. Seekord tuleb aga orkestrimuusikast ettekandele viiulisoologa „Vesper“ keelpillidele.

Ester Mägi sügavalt rahvusliku olemusega muusikat iseloomustab üldine kammerlikkus, tasakaalukus ja delikaatsus, tunnusjoonteks selge vormiloogika, läbipaistev kõlapilt ja intiimne väljenduslaad. Ester Mägi on öelnud: „XXI sajand on nii rikas ja tehnika ja teaduse areng nii kiire, see on mõjutanud ka muusikat. Sellega kaasa minna ei olegi nii kerge, vajab harjumist. Ma imetlen ja kadestan neid, kes seda oma loomingus suudavad. Aga soovin ka, et sellele lisanduks looja individuaalne nägu, käekiri.”

Kavas: „Serenaad“ flöödile, viiulile ja vioolale, „Ostinato“ puhkpillikvintetile, „Kadents ja teema“, Sonaat klarnetile ja klaverile, „Duod rahvatoonis“, Keelpillikvartett nr 2 „Eleegiad“, „Huiked“ viiulile, vibrafonile ja kitarrile, „Vesper“ keelpilliorkestrile ning „Kerkokell“, „Murdunud aer“ ja „Üks hetk“ meeskoorile.

Vaata ka: ERSO

Tagasi