Muusikauudised

Theodor Sink valiti aasta interpreediks 2020

11. detsembril kuulutati Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis festivali “Beethoven” kontserdil välja Eesti Interpreetide Liidu aasta interpreedi tiitli laureaat. Tiitli pävis tšellist Theodor Sink viljaka, silmapaistva, mitmekesise ja kõrgetasemelise kontserttegevuse eest 2020. aastal. Festivalil „Beethoven“ esitas Theodor Sink koos pianist Kristi Kapteniga Beethoveni Tšellosonaadi nr 3 A-duur op. 69.

Theodor Sink on särav, laiahaardelise tegevusega, mitmekülgne tšellist. „Käesoleval, interpreetide jaoks üpriski keerulisel aastal on Theodor Sink silma paistnud erakordselt aktiivse tegevusega nii solisti, kammermuusiku kui orkestrandina,“ sõnas Eesti Interpreetide Liidu juhatuse esimees Henry-David Varema. „Theodor soleeris muuhulgas Eesti Festivaliorkestriga Lepo Sumera tšellokontserdi ettekandel, musitseeris aasta jooksul erinevates kammermuusika kooslustes ning on andnud erakordse panuse ERSO loomingulisse töösse tšellorühma kontsermeistrina,” lisas Varema.

Theodor Sink on pälvinud arvukalt laureaaditiitleid nii kodu- kui välismaistel konkurssidel. Tema tšelloõpetajateks Tallinna Muusikakeskkoolis on olnud Laine Leichter ja Leho Karin ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema, Sibeliuse Akadeemias Soomes on ta õppinud Marko Ylönen käe all. Theodor Sink on mänginud Tallinna Kammerorkestri, Põhjamaade Sümfooniaorkestri ja Eesti Festivaliorkestri koosseisus ning alates 2017. aastast on ta ERSO tšellorühma kontsertmeister.

Tagasi