Muusikauudised

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (14.–20. detsember)

16. ja 17. detsembril kõlab Estonia kontserdisaalis mitmetahuline sissevaade saksa klassiku Ludwig van Beethoveni loomingusse, sealhulgas katkendid tema ainukesest ooperist „Leonore“. Kontsertidel „Beethoven 250“ on laval Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ning maailmalavade solistid – tenor Juhan Tralla ja bass Ain Anger, kes pälvis sel aastal esimese eestlasena Kammersängeri tiitli ehk ooperilaulja kõrgeima tunnustuse Austrias ja Saksamaal. Kontserte juhatab Olari Elts

Vaata ka: ERSO

17. detsembril toimub Rahvusooper Estonia traditsiooniline jõulukontsert – „Rahvusooperi jõulutervitus“, mis on sel korral pühendatud Ludwig van Beethoveni 250. sünniaastapäevale. Esitusele tulevad tema romanss F-duur, op. 50 viiulile ja orkestrile ning missa C-duur, op. 86 neljale solistile, koorile ja orkestrile. Solistidena astuvad üles Kadri Nirgi (sopran), Aule Urb (metsosopran), Reigo Tamm (tenor), Raiko Raalik (bass) ja Maria Goršenina (viiul). Laval on Rahvusooper Estonia koor ja orkester, dirigeerib Arvo Volmer.

Vaata ka: Rahvusooper Estonia

18. ja 19. detsembril toimub Tõnu Kõrvitsa autorikontsert „Laulud“, mis toob lavale noorema generatsiooni tunnustatud muusikud. Tõnu Kõrvitsa residentuur Eesti Kontserdi juures jätkub kammerlikus koosseisus ning kontsertidel Vanemuise kontserdimajas ja Arvo Pärdi Keskuses astub lavale ansambel nimega Trio ’95. 2003. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis tegevust alustanud klassivendade ansamblisse kuuluvad Robert Traksmann (viiul), Marcel Johannes Kits (tšello) ja Rasmus Andreas Raide (klaver). Kontsertidel teeb kaasa noor eesti metsosopran Karis Trass.

Vaata ka: Eesti Kontsert

20. detsembril annab Tartu Jaani kirikus advendikontserdi Vanemuise Sümfooniaorkester Martin Sildose dirigeerimisel. Kavas on Tõnu Kõrvitsa „Lageda laulude“ 6. osa „Moonlight, summer moonlight“, Martin J. Sildose „Mu süda usub õnne“ ja „Neil karjastel väljal“, Olav Ehala „Jõuluingel“, ansambli Smilers laul „Nii sind ootan“, Wolfgang Amadeus Mozarti „Vesperae solennes de Confessore“ 5. osa „Laudate Dominum“, Ralph Vaughan Williamsi „The Lark Ascending“ ning Pjotr Tšaikovski „Serenaad keelpillidele“. Solistid on Karmen Puis (sopran) ja Kadri Palu (viiul).

Vaata ka: Teater Vanemuine

20. ja 22. detsembril toimuvad Tallinnas ja Tartus Tallinna Kammerorkestri jõulukontserdid. Kavas on Arcangelo Corelli, Georg Friedrich Händeli ja Johann Sebastian Bachi looming. Koos Tallinna Kammerorkestriga astub dirigendi ja viiulisolistina üles Saksa Bremeni Kammerfilharmoonia orkestri pikaaegne kontsertmeister Florian Donderer. Lisaks soleerivad kontserdil Pipilota Neostus flöödil, Harry Traksmann viiulil ja Reinut Tepp klavessiinil.

Vaata ka: Tallinna Kammerorkester

Tutvu ka teiste selle nädala sündmustega EMIKi muusikasündmuste kalendris.

Tagasi