Muusikauudised

Sel nädalavahetusel etendub originaalmuusikale loodud keskkonnateemaline kaasaegse tantsu etendus

8. ja 9. novembril jõuab Sõltumatu Tantsu Laval vaatajateni erilise koosseisuga kaasaegse tantsu lavastus “Juures”, mis kõnetab lähedusest ja koosolemisest, loodusega ühise rütmi leidmisest ja keskkonna ning inimeste märkamise ja hoidmise väärtuslikkusest.
 
Helilooja Tatjana Kozlova-Johannes on spetsiaalselt selle lavastuse jaoks loonud 60-minutilise elektroakustilise teose. Etenduse idee autorid ning koreograafid on enda ala tipud Kärt Tõnisson ja Tiina Mölder ning kütkestava visuaali loovad lavaruumis kunstnik Kaili-Angela Konno ja valguskunstnikud Janek Viilma ning Kaido Mikk. Etenduse esitajateks on 38 Püha Johannese Kooli Tantsukooli tantsijat ning etendus sobib vaatamiseks nii lastele kui täiskasvanutele. 
 
Aasta aega kestnud protsess on olnud erakordne, sest teekonnal etendusteni on ammutatud inspiratsiooni nii metsas tantsides kui ka kevadise viirusepuhangu ajal ka videosilla vahendusel koreograafiaid luues ning ühisproovidega jätkates. Maailm meie ümber on muutunud ja selle uue aja valguses on lavastuse teema veelgi kõnekam.
 
Hooandja platvormil kuni 4. novembrini toetajatel on võimalik etendust vaadata ka videosalvestusena, kui ei soovita saali tulla.  
 
Sündmuse koduleht: https://www.facebook.com/events/295917914733152

Tagasi