Muusikauudised

Noppeid EMIKi muusikakalendrist (26. oktoober – 1. november)

Neljapäeval, 29. oktoobril toimub festivali Hingede Öömuusika raames Ardo Ran Varrese autorikontsert. Tartu Jaani Kirikus tulevad ettekandele helilooja seitse teost, mis loodud viimasel kümnendil ning video- ja heliinstallatsioon “Tuul”. Uudisteose “Päikesering”, mille aluseks on Doris Kareva samanimeline 12-osaline luuletsükkel, pühendab helilooja oma ema mälestusele ja kõigile nendele, kes käesoleval erakordsel aastal on meie hulgast lahkunud. Kontserdil astub üles Tartu Uue Muusika Ansambel laiendatud koosseisus, kunstiline juht Kadri-Ann Sumera.

Vaata ka: Facebook

29. oktoobrist kuni 4. novembrini toimub Tartus ja Tallinnas rahvusvaheline nüüdismuusikafestival „miniAFEKT“. Festivali avab 29. oktoobril Niguliste muuseum-kontserdisaalis kontsert pealkirjaga „AFEKT-PROLOOG“, kus Taavi Kerikmäe toob ajaloolistel süntesaatoritel ettekandele Karlheinz Stockhauseni teose „Spiraal“. 30. oktoobril Estonia kontserdisaalis toimuval avakontserdil dirigeerib Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit Taanis resideeriv Eesti dirigent Kaisa Roose ning orkestri ees soleerib flöödiduo MoMa ehk Monika Mattiesen ja Maarika Järvi. Kavas on Mart Siimeri, Kristjan Kõrveri ja Liisa Hirschi looming ning Anton Weberni, Per Nørgårdi ja Hans Abrahamseni muusika. Kai kunstikeskuses saab tutvuda muusikute Liis Viira ja Leonora Palu loominguga, kuulata Pauline Oliverose elektroonilist teost „Deep Listening“ ja vaadata Briti kunstniku Shezad Dawoodi ning Eesti teadlaste ja kunstnike ühisnäitust „Leviaatan: Paljassaare peatükk“. Festivali Tartu kontsertidel esinevad AFEKT solistid, kõlab Ekke Västriku, James Tenney, Rebecca Saundersi, Leonora Palu, Liis Viira ja Pauline Oliverose muusika. Lisaks toimuvad AFEKT solistide esituses nii Tallinnas kui ka Tartus mitmel pool linnaruumis lühikontserdid.

Vaata ka: Festival AFEKT

Laupäeval, 31. oktoobril toimub Tallinna Jaani kirikus helilooja Urmas Sisaski 60 aasta juubelile pühendatud kontsert „Eesti missa. Jaapani missa“. Eesti esiettekandele tuleb Missa nr. 7 “Jaapani missa” (2014), mille esitavad Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia kammer- ja kontsertkoor, Raun Juurikas süntesaatoril ja Vambola Krigul löökpillidel. Kontserti juhatab Veronika Portsmuth.

Vaata ka: Facebook

Pühapäeval, 1. novembril kõlab Rahvusooper Estonia Poistekoori hingedepäeva kontserdil Gabriel Fauré Reekviem. Kontserti Tallinna Jaani kirikus  juhatab dirigent Hirvo Surva. Solistideks on Cedric Sebastien Mäeväli (poisssopran, Rahvusooper Estonia poistekoor) ja Raiko Raalik (bass), kaasa teeb kammerorkester.

Vaata ka: Rahvusooper Estonia

Tutvu ka teiste selle nädala sündmustega EMIKi muusikasündmuste kalendris.

Tagasi