Muusikauudised

Noppeid EMIKi muusikakalendrist (28. september – 3. oktoober)

28. septembril toimub Eesti Heliloojate Liidu, Eesti Teatriliidu ja Eesti Kinoliidu korraldusel Alexela kontserdimajas juubelikontsert helilooja Olav Ehala 70. sünnipäeva tähistamiseks. Lavastaja Veiko Tubin loob teatri, filmi ja muusika väljendusvahendeid ühendava kontsertetenduse, milles osalevad koorid Collegium Musicale ja Ellerhein, lauljad Hanna-Liina Võsa, Nele-Liis Vaiksoo ja Lauri Liiv, Pärnu Linnaorkester dirigent Kaspar Mändi juhtimisel, Tallinna Linnateatri näitlejad Hele Kõrve, Sandra Uusberg, Andero Ermel, Indrek Ojari ja Mart Toome ning Olav Ehala ja tema kvartett koosseisus Toivo Unt, Lembit Saarsalu ja Toomas Rull.

Vaata lähemalt: Eesti Heliloojate Liit


1. oktoobril on rahvusvaheline muusikapäev ning juba kaheksandat korda jõuab Muusikapäeva tasuta kontsertide programm publikuni pea kõikjal Eestis. Sel aastal on programm pühendatud Eesti heliloojate juubelitele ja sünniaastapäevadele, fookuses on Arvo Pärt, Olav Ehala, Eino Tamberg, Urmas Sisask, Veljo Tormis ja Lepo Sumera. Tähtpäevi tähistavate heliloojate looming kõlab nii klassikaliste interpreetide, džässmuusikute, samuti orkestrite, kooride kui ka noorte esituses. Traditsiooniliselt kulmineeruvad päevased sündmused õhtuse muusikapreemiate tseremooniaga, kus Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad üle iga-aastased muusikapreemiad. Preemiate üleandmine toimub Estonia kontserdisaalis, kus Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori, dirigent Olari Eltsi ning solistide esituses kõlab maailma ja eesti muusika paremik.

Vaata lähemalt: Muusikapäev


1. ja 2. oktoobril juhatab Kristiina Poska Soomes helilooja Liisa Hirschi orkestriteost “Lävi”, mis kõlas Kristiina Poska juhatusel esiettekandes 2017. aasta Eesti Muusika Päevadel. Hirschi “Lävi” kõlab nüüd kahel kontserdil pealkirjaga “Sankarit” (“Kangelased”) Tampere Filharmooniaorkestri esituses.


Vaata lähemalt: Tampere Filharmonia


3. oktoobril tähistab kammerkoor Collegium Musicale oma 10. tegutsemisaastat kontserdiga EMTA suures saalis dirigent Endrik Üksvärava juhatusel. Ettekandele tuleb Timo Steineri uudisteos “Ülemlaul vaimsele vaprusele”, mis põhineb belgia kirjaniku ja filosoofi Maurice Maeterlincki tekstil “Tarkus ja saatus”. See on ülemlaul vaimsele vaprusele, õhutus võitlusele inimese elu määrava saatusega ja selle saatuse võitmine hingelise vabaduse ning siirusega. Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav kutsus koori esmakordselt kokku 3. oktoobril 2010. aastal. Sellest alates on seda päeva tähistatud iga-aastaselt sünnipäevakontserdiga.

Vaata lähemalt: Collegium Musicale


Tutvu ka teiste selle nädala sündmustega EMIKi muusikasündmuste kalendris.

Tagasi