Muusikauudised

Ansambel U: tutvustab esikplaati

Neljapäeval, 16. aprillil kell 18 tutvustab Ansambel U: oma esikplaati „U: - uus eesti muusika“.

Esitlus toimub korraga kahes kohas – nii „reaalis“ kui ka „virtuaalis” ehk Estonia Talveaias ning sellega paralleelselt Eesti virtuaalsaatkonnas, mis asub „Second Life“ nime kandvas virtuaalses keskkonnnas (vt. www.secondlife.com), kuhu kasutajad saavad oma arvutitest sisse logida.

Ansambel U: on kuuest muusikust koosnev nüüdismuusikale pühendunud ansambel ning esikplaadile on koondatud parimad viimastel aastatel neile komponeeritud teosed. Albumile on jäädvustatud Helena Tulve „stream 2“ (2009), Tauno Aintsi „1film“ (2006), Andres Lõo „Miimiline partituur“ (2005), Tatjana Kozlova „Circles“ (2004) ning Märt-Matis Lille „When the Buffalo Went Away...“ (2007) ja „Mu nuttev hääl on sügistuul“ (2005).
Esitlus toimub koostöös EV Välisministeeriumi ja Eesti Heliloojate Liiduga, ülekannet Second Life'i aitavad teostada Maria Belovas, Edward Ekker ja Allan Arjut, helindus Tammo Sumeralt.

Esitlusel kõlavad:
Helena Tulve stream 2 flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2009, versiooni esiettekanne)
Tauno Aints 1film flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2006)

Lähem info.: www.uuu.ee

Malle Maltis

Tagasi