Muusikauudised

Saksamaal esietendub Jüri Reinvere ooper „Minona“

Sel laupäeval, 25. jaanuaril kell 19 tuleb Regensburgi teatris esmakordselt lavale Jüri Reinvere ooper „Minona“, mille teater tellis heliloojalt Beethoveni 250. sünniaastapäeva tähistavaks aastaks. Kahevaatuselise ooperi peategelane on Beethoveni arvatav tütar Minona von Stackelberg (1813–1897), kes sündis ja suri küll Viinis, ent elas ka üle 20 aasta Tallinnas. Ooperi libreto on loonud Reinvere ise, selle lavastas Hendrik Müller.

Nimiosas laulab sopran Theodora Varga, teistes osades Anna Pisareva, Vera Semieniuk, Adam Krużel, Esther Baar, Johannes Mooser, Deniz Yilmaz, Deniz Yetim jt, kaasa teevad Regensburgi teatri ooperikoor ja Regensburgi Filharmooniaorkester, ooperit juhatab Chin-Chao Lin.

Samal päeval kell 15 toimub teatri Neuhaussaalis ka sümpoosion ooperi teemal, kus osalevad Jüri Reinvere, lavastaja Hendrik Müller, Bonnis asuva Beethoven-Hausi arhiivi juhataja Christine Siegert ning muusikateadlased Ulrich Drüner ja Christiane Wiesenfeldt. Ooperi järgmised etendused toimuvad Regensburgi teatris 2., 18. ja 26. veebruaril, 4. ja 7. märtsil, 9. ja 15. aprillil ning 11. ja 30. mail.

„Minona“ on Jüri Reinvere kolmas ooper, „Peer Gynt“ tuli lavale Norra Rahvusooperis (2014), „Puhastus“ Soome Rahvusooperis (2012).

  Jüri Reinvere. Foto: Kaupo Kikkas
 

Vaata ka:
Theater Regensburg
Kerstin Holmi intervjuu Jüri Reinverega ajalehes Frankfurter Allgemeine Zeitung 7.01.2020

Tagasi