Muusikauudised

Ilmus plaat „Hymns to the Nordic Lights“ Tõnu Kõrvitsa orkestrimuusikaga


Tõnu Kõrvits. Foto: Kaupo Kikkas

 

Soome plaadifirmalt Ondine ilmus Tõnu Kõrvitsa autoriplaat, kus helilooja orkestrimuusikat esitab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Risto Joosti juhatusel.

Plaadil kõlavad teosed aastatest 2007–2018. Albumi värskemad teosed on „Asuur“ (2016/2017) ja „Lahkumine Caprilt“ (2018). Esimene neist on versioon samanimelisest meeskoorilaulust tsüklist „Laulud Dolorese lauluvihikust“. „Lahkumine Caprilt“ on austusavaldus kunstnik Konrad Mägile, kes on tuntud oma Itaalia perioodi maalide poolest. Plaadi nimilugu „Hümnid virmalistele“ (2011) on viieosaline süit, mille tõi Tallinnas esiettekandele Britten Sinfonia James MacMillani juhatusel. Teose „Vaiksed laulud“ (2015) aluseks on taas „Dolorese lauluvihikust“ leitud kolm meloodiat, kus bassklarnetil soleerib Meelis Vind. John Dowlandi muusikast inspireeritud „Pisarate-fantaasia“ (2011) on pühendatud dirigent Risto Joostile. Plaadi kõige varasem teos – „Thule eleegiad“ (2007) – on eesti rahvaviisidel põhinev tsükkel.

Plaadifirmalt Ondine ilmus 2017. aastal Tõnu Kõrvitsa plaat kooritsükliga „Moorland Elegies“, mis sai Eesti Muusikaauhinna 2017 Aasta Klassikaalbumi kategoorias.

Vaata ka: https://www.ondine.net/?lid=en&cid=2.2&oid=6399

Tagasi