Muusikauudised

Ilmunud on muusikakollektiivi Supersonus album

Plaadifirma ECM alt on ilmunud album “Resonances” rahvusvaheliselt muusikakollektiivilt Supersonus, mille üks liige on kandlemängija Anna-Liisa Eller. Ansamblisse kuuluvad veel sellised rahvusvaheliselt tunnustatud muusikud nagu nükkelharfi mängija Marco Ambrosini, ülemhelilaulja Anna-Maria Hefele, parmupillivirtuoos Wolf Jansha ja ajalooliste klahvpillide mängija Eva-Maria Rusche. Märgiline on, et Eesti kromaatiline kannel kõlab ECMi poolt salvestatud plaadil esmakordselt.

2020. aasta kevadel on Anna-Liisa Elleril valmimas sooloalbum plaadifirma Harmonia Mundi alt.

Euroopa Resonantsi Ansambel Supersonus sai alguse 2012. aastal, ajendatuna otsinguist kõlamaailma järele, milles arhailis-etnilised muusikastiilid ühilduksid baroki ja vanamuusikaga. 2014. aastaks oli neist formeerunud kvintett, koosseisus Marco Ambrosini (nükkelharf, parmupill), Eva-Maria Rusche (klavessiin), Anna-Liisa Eller (kromaatiline kannel), Anna-Maria Hefele (ülemhelilaul) ja Wolf Janscha (parmupill).

Sulatades ainuomasel moel ühte erinevad stiilid, pillid ja muusikalised väljenduslaadid, viib Supersonus kuulaja oma intensiivselt rikkaliku kõlapildiga fantaasiarikkale teekonnale, pakkudes visiooni taevastest kõrgustest, tantsulist ekstaasi ja stoilist rahu, aga ka lapselikku mänguröömu ja eepilist varjuteatrit. Võid end oma vaimusilmades leida jalutuskäigul baroksesse iluaeda või tõusta kõrgetele mäetippudele, kust avaneb hingemattev vaade maailmale kogu tema kauniduses. Supersonus ei taju kontraste, erinevusi ja muusikalisi ekstreemsusi konfliktina, vaid väljendab nende kaudu oma muusikas peituvaid sügavamaid allhoovuseid. Nad peavad endid sillaehitajateks, seda nii kultuurilisest kui ka muusikalisest vaatepunktist lähtudes. Püüeldes kaugemas perspektiivis uute ja ennekuulmatute kõlamaastike poole, liiguvad nad pendli kombel edasi-tagasi, äratades ellu oma loova muusa.

Vaata ka: Supersonus

Tagasi