Muusikauudised

Neljapäeval algab IX Eesti Pianistide Konkurss

21.-29. novembrini toimuval IX Eesti Pianistide Konkursil Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias osaleb sel aastal 28 noort pianisti.

Konkurss toimub kolmes voorus. Kohustusliku Eesti helilooja palana esitavad osalejad teises voorus Pärt Uusbergi uudisteose “Hingelinnutee I”. Kolmandas, finaalvoorus on kuuel parimal võimalus esineda Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees, dirigeerib Jaan Ots. Kõik voorud toimuvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis.

Võistlejaid hindab viieliikmeline rahvusvaheline žürii koosseisus professor Graham Scott (žürii esimees, Royal Northern College of Music, Manchester), professor Jurgis Karnavičius (Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia), Dr Niklas Pokki (Sibeliuse Akadeemia), professor Ivari Ilja (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) ning Mati Mikalai (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia).

Kõik voorud on publikule avatud. I-II voor 22.–26. novembril on tasuta, finaalvoorud 28. ja 29. novembril on piletiga.
Piletid hinnaga 10/5 € on saadaval Piletilevis.

Eesti pianistide konkurss sai alguse 1969. aastal ning tänavu möödub viimasest konkursist viis aastat. Konkursi eesmärk on turgutada Eesti klaverimängukultuuri ja innustada järgmise põlvkonna pianiste.

Konkurssi korraldavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Pianistide Liit.

Vaata ka:
Eesti Pianistide Konkurss


Tagasi