Muusikauudised

VHK orkester annab kontserte Arvo Pärdi loominguga


Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester

Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester pühendab eelolevad kontserdid helilooja Arvo Pärdi loomingule. Viljandis ja Tallinnas toimuvate kontsertide kavas kõlavad helilooja tuntuimad teosed keelpilliorkestrile.

Viimastel aastatel eesti heliloomingu tutvustamisele pühendunud VHK keelpilliorkester on sel korral sihikule võtnud hetkel üle maailma enim esitatud elava helilooja Arvo Pärdi muusika. Kahel kontserdil kõlavad noorteorkestri esituses näiteks “Summa”, “Fratres”, “Da pacem Domine” ja mitmed teised helilooja tuntud teosed. Orkestri dirigendi Rasmus Puuri sõnul on orkester võtnud kontserdi ettevalmistusprotsessi kui omamoodi rännakut. “Arvo Pärdi loomingu ees on nii minul kui orkestril olnud tohutu suur aukartus, kuna ta on muusikaliselt nii habras ning tundlik ja vormiliselt nii puhas,” sõnab Puur. Dirigendi sõnul ei lase Pärt interpreete kergelt ligi ning esitab neile kõrgeid nõudmisi. “Oleme võtnud sel sügisel päris palju aega, et süveneda nii tema muusikasse ja elusse, aga ka konkreetsetesse teostesse ning nende tausta. See on olnud väga põhjalik ja pikk rännak, mistõttu ootan eesseisvaid kontserte juba suure huviga.”

VHK orkestri kontserdid Arvo Pärdi loomingust toimuvad reedel, 22. novembril kell 19 Viljandi Jaani kirikus ning esmaspäeval, 25. novembril kell 19 Tallinnas, Niguliste kirikus. Kontsertidel soleerib viiuldaja Linda-Anette Verte.

1996. aastat tegutsev VHK keelpilliorkester koosneb Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli õpilastest. Orkestris musitseerivad noored vanuses 13–19 eluaastat ning repertuaar koosneb pea ainult Eesti muusikast. Orkester on seni koostööd teinud mitmete inspireerivate interpreetidega eri žanridest Johan Randvere, Marten Altrovi, Kirke Karja, Joel ja Heikko Remmeli, Peedu Kassi, Mari Kalkuni, Liisi Koiksoni, Mari Jürjensi, Jarek Kasari ja Jaan Pehkiga. Orkestri dirigent on alates 2015. aastast Rasmus Puur.

Vaata ka: Facebook

Tagasi