Muusikauudised

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tähistab 100. aasta juubelit suurejoonelise festivaligaEesti juhtiv muusikakõrgkool Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tähistab tänavu septembris 100. tegutsemisaastat. Terve aasta vältava juubelihooaja keskmes on 28. septembrist kuni 2. oktoobrini toimuv juubelifestival, mis pakub akadeemia tegemistest ülevaadet rikkaliku programmiga vastvalminud kontserdi- ja teatrimajas. Publikuni jõuavad kontserdid, etendused, kaasaegsete etenduskunstide performance, loengud, näituse avamine, raamatuesitlus, disko ja palju muud. Sündmustel saab kuulda ja näha akadeemia kompositsiooni, kaasaegse improvisatsiooni, jazz- ja pärimusmuusika, audiovisuaalse loomingu, kaasaegsete etenduskunstide, muusika interpretatsiooni ja lavakunsti üliõpilasi ning õppejõude. Juubelifestival on ühendatud EMTA kontserdihooaja esindussündmuseks kujunenud muusikafestivaliga SügisFest, mis tähistab sügisel samuti ümmargust tähtpäeva ehk 20. toimumisaastat.

100. sünnipäeva tähistamist alustatakse vastvalminud kontserdi- ja teatrimajas piduliku avakontserdiga 28. septembril. Arvo Volmeri dirigeerimisel ja EMTA sümfooniaorkestri, koori ja solistide esituses kõlavad Tõnu Kõrvitsa uudisteos „Ta kõneleb vaikselt“ koorile ja sümfooniaorkestrile, Heino Elleri „Koit“, Arvo Pärdi „Perpetuum mobiile“ ja Eino Tambergi „Concerto grosso“.

29. septembri sündmused algavad suures saalis EMTA juubeliaktuse ning audoktorite ja auliikmete promoveerimisega. Kell 16  algab suures saalis uhke sünnipäevakontsert „Aegade side“, kus esinevad EMTA õppejõud ja üliõpilased. Pidustused jätkuvad erinevates saalides ja ruumides kümmekonna kontserdi ja etendusega.

30. septembril on suures saalis kavas Ooperikontsert, kus katkendeid Wolfgang Amadeus Mozarti ooperist „Figaro pulm“ esitavad EMTA üliõpilaste ja vilistlaste kammerorkester ja laulu eriala üliõpilased. Sellele järgnevalt avatakse saalikompleksi fuajees Enno Halleki näitus ning kammersaalis esitletakse EMTA juubelialbumit.

1. oktoobril leiab kontserdi- ja teatrimajas aset rahvusvahelise muusikapäeva gala, kus antakse üle Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiad. Laval on EMTA sinfonietta Kaspar Männi juhatusel, õhtu lavastaja on Jaak Prints.

Pidustused lõpevad 2. oktoobril EMTA SügisFesti mammutkontserdiga, kus astuvad üles muusika interpretatsiooni ja jazzmuusika eriala üliõpilased, pärimusmuusika eriala õppejõud ja üliõpilased, kõlab EMTA kompositsiooni eriala üliõpilaste uudislooming jm.

Vaata EMTA juubelifestivali täpsemat programmi siit.

Tagasi