Muusikauudised

Algavad Pärdi Päevad

31. augustist – 11. septembrini toimub Nargenfestivali raames Arvo Pärdi muusikale pühendatud festival. Seekordsele festivalile annavad näo heliloojad, kes juhatavad nii Arvo Pärdi muusikat kui ka omaloodut. Päevad avab 31. augustil Noblessneri valukojas kontsertetendus “Surmatants” Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses ning Inglise helilooja Thomas Adèsi juhatusel. Etenduses kohtuvad Arvo Pärdi “Stabat Mater“ ja Thomas Adèse “Surmatants“, mille seob lavastuslikult kokku Priit Võigemast oma meeskonnaga, kuhu kuuluvad veel Kristjan Suits (kunstnik), Emer Värk (video), Ingmar Jõela (koreograaf) ja Paavo Piik (dramaturg).

Pärdi päevadel astuvad üles ka heliloojad-dirigendid James MacMillan, kes juhatab Tallinna Kammerorkestriga oma lühiooperit “Clemency” ja Pärdi teost “Saara oli 90-aastane” ning Pärt Uusberg, kelle “Keldi palved” tuleb autori juhatusel esiettekandele Kammerkoori Head Ööd, Vend ja Tallinna Kammerorkestri esituses.

Pärdi päevadel astuvad publiku ette David James (kontratenor, Inglismaa), Triin Ruubel (viiul), Sandra Klimaitė (vioola, Leedu/Eesti), Theodor Sink (tšello) ja Ene Salumäe (orel) kavaga “My Heart’s in the Highlands“, Eesti Filharmoonia Kammerkoor suurteosega “Kanon pokajanen”, Andres Kaljuste (viiul) ja Sophia Rahman (klaver) Arvo Pärdi ja tema õpetaja Heino Elleri kammerloominguga ning Tallinna Kammerorkester Pärdi armastatuimate teostega (kontsert “Peegel peeglis”). Kontserdid leiavad aset Tallinnas, Laulasmaal, Rakveres, Hiiumaal, Viljandis ja Tartus. Arvo Pärdi päevade kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

Vaata ka: Nargenfestival

Tagasi