Muusikauudised

Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester esitavad Stockholmis Arvo Pärdi loomingut

29. augustil kõlavad mainekas Berwaldhalleni kontserdisaalis teosed Arvo Pärdi muusikalise vaikimise järgsest perioodist. Kavas on 1976. aastal kirjutatud “Aliinale” ja uuemad, kuni 2011. aastal kirjutatud “Vater unser” teoseni: „Fratres”, „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”, „Trisagion”, „L'abbé Agathon”, „Peegel peeglis” ja „Tabula rasa”.

Pärdi loomingut esitavad Maria Listra (sopran), Harry Traksmann (viiul), Robert Traksmann (viiul), Leho Karin (tšello), Marrit Gerretz-Traksmann (klaver) ja Tallinna Kammerorkester dirigent Tõnu Kaljuste juhtimisel.

Tõnu Kaljuste on maailma üks mõjukamaid Pärdi muusika eksperte ja interpreteerijaid. Kogenud dirigendina on tal võime tuua Pärdi muusikas esile üha uusi emotsioone ja varjundeid, üllatades sellega nii kuulajaid kui ka muusikuid.

Tõnu Kaljuste ja Arvo Pärt
Foto: Kaupo Kikkas

Ligi kaks tundi kestev kontsert pealkirjaga „Music of all colours”, kantakse üle Rootsi Raadio P2 programmi vahendusel (https://sverigesradio.se/p2, Eesti aja järgi kell 20) ning on jälgitav mitmest Põhjamaade kultuurikeskusest: Oslo Voksenåseni Kontserdimajast, Södertörni Ülikoolist, Reykjavík Põhjamaade Majast ja Helsingi Hanasaari/Hanaholmeni Kultuurikeskusest. Viimases toimub enne kontsertülekande algust Soome kauaaegse presidendi Tarja Haloneni ja viiuldaja Pekka Kuusisto arutelu keskkonna ja kultuuri teemadel. Arutelu kantakse üle Berwaldhalleni kontserdisaali, kus seejärel Eesti muusikud annavad kontserdi „Pärt according to Kaljuste”.

Kontsert toimub pikkade traditsioonidega klassikalise muusika festivali Baltic Sea Festival raames. Lisaks eksklusiivsele kontsertprogrammile on sel aastal festivali kavas tuntud inimeste osavõtul arutelud keskkonna ja jätkusuutlikkuse ning kultuuri teemadel.

1993. aastal asutatud Tallinna Kammerorkester on Eesti üks esindusorkestreid ja oodatud esineja kontserdilavadel Euroopas ja kaugemal. Tallinna Kammerorkestri asutaja ja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

Tagasi