Muusikauudised

Eesti Interpreetide Liit lõpetab juubelihooaja

Teisipäeval lõpetab Eesti Interpreetide Liit 20. juubelihooaja. Hooaja lõppkontserdil esinevad säravad noored interpreedid Marten Altrov klarnetil ja Johan Randvere klaveril.

Lõppeval hooajal oli publikul võimalik kontserte nautida Tallinnas Mustpeade majas, Niguliste kirikus, Kultuurikatlas, Maarjamäe lossi suvesaalis, Estonia kontserdisaalis aga ka teistes Eestimaa paikades - Tartus, Jõhvis, Pärnus, Jõgeval, Saaremaal ja mitmel pool mujal Eestis. Lõppeval hooajal esines kontsertidel 146 liidu liiget erinevatelt erialadelt ning kõlas muusika barokist kaasajani. Teiste seas astusid hooajas ülesse Risto Joost, Mati Turi, Peep Lassmann, vennad Järvid, Mihkel Poll, Mari Poll, varajase muusika ansambel Cantores Vagantes ja mitmed teised. Juubelihooaja kulminatsiooniks oli veebruaris toimuv festival „Virmalised“, kus lavale jõudis Eesti interpretatsioonikunsti paremik.

  Marten Altrov, Johan Randvere. Foto: Krista Kõiv


 

Eeloleval teisipäeval Mustpeade majas toimuval kontserdil on kava keskmes eesti helilooming klarnetile ja klaverile. Kavas kõlavad eesti muusikamaastiku grand old lady Ester Mägi, Lepo Sumera, Lembit Veevo ja teiste heliloojate kirjutatud teosed, millest suur osa on unustuse hõlma vajunud.

Noorte interpreetide Marten Altrovi ja Johan Randvere sõnul on kava mitmekesine. „Kõik esitusele tulevad teosed on väga erineva karakteriga, kuid kahjuks ei kõla need kontserdilavadel just kuigi tihti,“ sõnab Marten Altrov. „Kahtlemata on aga tegu muusikaga, mis pakub kuulamise ja avastamise rõõmu nii noortele kui ka eakamatele.“

Kontsert Mustpeade majas toimub 21. mail kell 19.00. Piletid hinnaga 15/7 € on saadaval Piletilevis, Piletimaailmas ja tund enne kontserdi algust kohapeal.

Vaata lisa: www.interpreet.ee

Tagasi