Muusikauudised

Corelli Musicu jõulufestival jätkub 2. advendi kontsertidega Saka mõisas ja Keila-Joa lossis

Sel nädalavahetusel, teisel advendil jätkub Corelli Musicu jaanuari alguseni kestev jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal”. Kaunimate mõisate küünlasäras ballisaalides saab nautida advendikontserti „Jõulud mõisas”, esinejad on kontratenor Ka Bo Chan ja barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel. 8. detsembril kell 18 on kontsert Saka mõisas Ida-Virumaal. 9. detsembri kontsert Keila-Joa lossis.

JÕULUOOTUS: Teine advent
„Jõulud mõisas”
L, 8.12.2018 kell 18 Saka mõis, Ida-Virumaa
P, 9.12.2018 kell 18 Keila-Joa loss Schloss Fall – välja müüdud

ESINEJAD: solist kontratenor Ka Bo Chan
Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:
Mail Sildos (barokkviiul), Villu Vihermäe (viola da gamba), Robert Staak (lauto)

KAVA: Jõulud ja armastus, südamlik kava barokiaja meistrite kaunikõlalistest jõululugudest ja liigutavatest armastuslauludest pisut müstilise hääleliigi kontratenori esituses mahedakõlaliste barokkpillide saatel. Küünlasäras pühadeõhtud kaunimate mõisate ballisaalides kordavad eelmise aasta ülimenukaid salongikontserte.        
            
Sel elegantsel kontserdil saab nautida imelist barokiaja muusikat sellistelt meistritelt nagu Bach, Händel, Gluck, Vivaldi jt. Armastus võib olla nii taevane kui ka maine, mis võib kaasa tuua ülimat rõõmu, aga ka suurimat kurvastust. Kõigist neist tundeist ja emotsioonidest on tulvil advendikontserdi kavasse valitud sädelevad muusikateosed. Suurepäraselt restaureeritud Põhja-Eesti kõrge pankranniku serval asuv Saka mõis ja pikalt oma säravat taassündi oodanud Keila-Joa loss on kaunimaid mõisaarhitektuuri pärle Eestis ning samuti osa Euroopa kultuuripärandist.

Juba üle kümne aasta on publikut rõõmustanud jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal“, mis pakub imelisi muusikaelamusi kogu pika pühadeaja jooksul 1. advendist detsembri alguses läbi jõuluootuste ja aastalõpu kuni kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuaris. Festival on leidnud publiku suure poolehoiu ning Euroopa Festivalide Assotsiatsioon (EFA) tunnustas seda kvaliteedimärgiga „EFFE Label 2017-2018“. Jõulukontserdid toimuvad 1. detsembrist 2018 kuni 6. jaanuarini 2019 kirikutes, mõisates ja lossides üle kogu Eesti.

Eksklusiivse lisakontserdiga „Christmas Pastorale“ 28. novembril alanud jõulufestival tõi koostöös Flandria valitsuse ja Eesti Kunstimuuseumiga Kadrioru lossi ballisaali tippmuusikutest koosneva barokkansambli Les Abbagliati Brüsselist. Ammu väljamüüdud kontserdi esinejad vaimustasid kõiki kuulajaid oma väga erilise sumeda helimaastiku ja suurepäraselt teostatud esitustega.

Esimese advendi eelõhtul 1. detsembril 2018 toimus Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus jõulufestivali avakontsert „Orelimuusikat jõuluaja alguseks”. Poeetilise pealkirjaga kontsert oli pühendatud orelile kui pillile, mis heliseb peaaegu igas Maarjamaa kirikus. Sätendavalt jõululist orelimuusikat pakkus Riigikogu liige ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadi omandanud muusik Aivar Sõerd..

Järgmised esinejad on Tartu Noortekoor ja Olav Ehala 28.–29. detsembril Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes ning festivali lõpetab Lutsojade pereansambel 5.–6. jaanuaril Narva Hermanni kindluses ja Kõltsu mõisas.

Vaata ka: Corelli Music

Tagasi