Muusikauudised

Revali aegne muusika vanas Tallinnas

„Tallinn feat. Reval“ on uus rahvusvaheline varajase muusika festival, millega stuudio Cantores Vagantes toob 24. novembrist 2. detsembrini Tallinnas üheksa kontserdiga kuulajaini mitmekülgse ja põneva valiku muusikat ja muusikuid. Kaasa lööb märgatav osa meie oma parimatest, kes pühendunud varajasele muusikale, lisaks tulevikku vaatav noortekontsert ja eesti pillimeeste koostöökontserdid selle ilma vägevatega, kes seekord tulemas Hollandist, Šveitsist, Venemaalt ja Saksamaalt.

„Mis uudist?“ on küllap üks enamlevinud küsimusi meie kõnepruugis. Ent kui otsime, kuhu minna ja mida teha, kipub uudsusjanu lahtuma. Nii tahame ka kontserti valides, et teema, esitatav või esitaja meid kõnetaks, et teaksime, mis meid ootab. Festival, mis pakub tallinlastele ja linna külalistele Revali aegset muusikat eeldab siiski uudishimu. Olgu peale, et varajast muusikat on viimasel poolsajandil siinmailgi erineva eduga taasavastatud ja -tutvustatud. Kes oli Ludvig Senfl või Johann Nauwach? Mida oodata, kui publiku ette astub Heiko ter Schegget, Sven Schwannberger või ansambel I Fedeli? Avastamisrõõmu võib oodata ka meie endi interpreetide esinemistel. Nii kuuleme ansamblistina hinnatud ja armastatud Reinut Teppi lõpuks ometi esitamas soolokava ning võime taaskohtuda ansambliga Heinavanker, kelle kontserdirajad kulgevad enamasti kodust kaugemal.

Korraldajad usuvad, et Tallinna parim osa, tema vanalinn, väärib parimat muusikat – seda Revali-aegset. Kokku saavad nii pilt kui heli. Ning lubavad elujaatavat ja harmoonilist muusikat – lautolaulu, flöödimuusikat, Bachi kantaate, klavessiinimuusikat ja ka Eestis harvakuuldavat kooslust, kus koos musitseerivad tsingid, dulcianid, tromboonid, orel ja laulja. Parim võimalus selles veenduda, on muretseda festivalipass. Aga ka kontsert või paar päästab argisaginast ja tõotab valgust sügiskaamosesse. Positiivne kogemus igal juhul, mis sobib värskendavaks vahelduseks ka PÖFFi ja Robotexi külastajatele.

KAVA:
24.11 kell 18 Tallinna Reaalkooli saalis „Bachi kantaadid“
Esineb EMTA ja Otsa kooli ühendatud barokkorkester, dirigent ja solist Heiko ter Schegget (Holland)

24.11 kell 18 Tartu Linnamuuseumis ja 25.11 kell 18 Kadrioru lossis „Pariisist Berliini“
Kavas J. M. Hotteterre, J.-M. Leclairi, C. Ph. E. Bachi, W. Fr. Bachi jt looming, esitajaks Wilbert Hazelzet (barokkflööt) ja Jacques Ogg (klavessiin, Holland)
koostöös sarjaga „Lossimuusika“

26.11 kell 19 Teaduste Akadeemia saalis „Telemann ja kaasaegsed“
Kavas G. Ph. Telemann, J. S. Bach, J. Chr. Graupner, esitajaks Endrik Üksvärav (tenor) ja Cantores Vagantes koosseisus Reet Sukk, Taavi-Mats Utt, Reinut Tepp ja Egmont Välja
koostöös Eesti Interpreetide Liiduga

27.11 kell 19 Tallinna raekojas „Itaaliast Venemaale“
Kavas A. Vivaldi, D. Dall'Oglio, L. Madonis, A. Poglietti, esitajaiks Maria Krestinskaja (barokkviiul, Venemaa) ja Imbi Tarum (klavessiin)

28.11 kell 19 Tallinna raekojas „Aitäh, õpetaja!“
Kavas Fr. W. Zachowi, G. Fr. Händeli, J. J. Fuxi, G. Chr. Wagenseili, G. Muffat´teosed, mängib Reinut Tepp (klavessiin)

29.11 kell 19 Niguliste kiriku Antoniuse kabelis „Augen=trost“
Sven Schwannberger (laul ja lauto, Saksamaa) esitab Johann Nauwachi muusikat

30.11 kell 19 Rootsi-Mihkli kirikus „Vee hääl jää all“, mõeldes apostel Andreasele
Kavas Gregooriuse laul ja Johannes Ockeghemi missamuusika, esitab Heinavanker

1.12 kell 19 Tallinna raekojas „Itaalia madrigalid“
Kavas Ph. Verdelot, A. Willaert, C. Feste, O. Petrucci, esitavad Sven Schwannberger ja Gamut Consort kosseisus Reet Sukk, Taavi-Mats Utt, Andres Siitan

2.12 kell 18 Tallinna Reaalkooli saalis „Ludvig Senfl – šveitslane Euroopas“
esineb I Fedeli (Šveits)

Vaata ka: Tallinn feat. Reval

Tagasi