Muusikauudised

Kontsertetendus Rein Rannapi muusikale

Novembri alguses jõuab Tallinnas ja Paides lavale kontsertetendus „Hingelinnud“, mille kannavad ette solistid Uku Joller ja Kätrin Kärsna, Eesti Raadio Laulustuudio mudilas- ja lastekoor, Üle-eestiline neidudekoor Leelo ning projektorkester Leiu Tõnissaare dirigeerimisel.

Rein Rannapi kooritsükkel „Hingelinnud“ on noorte muusikute ühiskingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks, et näidata, mida imelist ja hingestatut suudavad uued põlvkonnad koos musitseerides publikuni tuua.

„Hingelinnud” on vestlus inglilaste, inglite isa ja teiste taevahingede vahel. Läbi Rannapi näiliselt lihtsalt kõlava muusika soovitakse kõnetada inimesi lihtsuse ja inimlikkusega, aidates teose sügavatel mõtetel vaatajate-kuulajate südametesse jõuda. Koorid jutustavad loo inglitest – mudilased kehastavad pisikesi inglilapsi, kes näevad kõike läbi mängu, ning neidudekoor on neile justkui vanemad õed, tutvustades neile elu ja vajadusel inglilapsi manitsedes. Loo pärliks on väike Hingelind, kelle rännakuid saadab ja juhatab kõikide inglite Isa.

Kontsertendused toimuvad 2. novembril kell 19 Tallinnas Vabal Laval ja 3. novembril kell 18 Paide Muusika- ja Teatrimajas.

Esinevad Eesti Raadio Laulustuudio mudilas- ja lastekoor (dirigendid Kadri Hunt ja Kaie Tanner), Üle-eestiline neidudekoor Leelo (dirigent Külli Kiivet) ning projektorkester, solistid on Uku Joller ja Kätrin Kärsna. Dirigeerib Leiu Tõnissaar.

Tsükkel on originaalis kirjutatud ETV lastekoorile 2010. aastal, kui selle tellis Rein Rannapilt Tallinna Filharmoonia. 2011. aastal salvestati 36-osalisest tsüklist 23 osa samanimelisele plaadile. 2018. aasta sügisel tuleb teos üle kaheksa aasta taas esitamisele just nende plaadistatud osade kujul, kuid seda täiendab lavastuslik pool, kus nii lauljad kui ka publik saavad olla osa millestki maagilisest. Lugu, mis jutustab elu kulgemisest ja igavikulisusest sobib suurepäraselt täiendama hingedeaja mõtisklusi.

Vaata ka: Facebook

Tagasi