Muusikauudised

Kontsert "Helen Tobias-Duesberg 90" kolmapäeval, 10. juunil kell 18 Kaarli kirikus

Helilooja ja organist Helen Tobias-Duesbergi juubelikontserdil astuvad üles Tallinna Tehnikaülikooli Vilistlaste Naiskoor (dir. Andres Heinapuu, Anne Dorbek), Kaarli Kiriku Kontsertkoor (dir. Mikk Üleoja), Piret Aidulo (orel), Urmas Vulp (viiul), Marje Lohuaru (klaver), Kristjan Saar (tšello), Kristi Veeber (sopran), Annika Kipso (sopran) ja Tiina Renser (klaver). Kavas on Helen Tobias-Duesbergi, Rudolf Tobiase ja Hugo Lepnurme teosed. Samas toimub ka Helen Tobias-Duesbergi muinasjuturaamatu "Vangistatud prints ja teised jutud" esitlus. Kontsert on tasuta.


Helen Tobias-Duesberg

Helen Tobias-Duesberg on sündinud 11. juunil 1919 New Yorgis. 1926 asus ta emaga Eestisse ning 1927 astus Tallinna Riiklikku Konservatooriumi, mille lõpetas 1943 oreli erialal. Aastatel 1939 – 1943 õppis ta Berliini Kõrgemas Muusikakoolis ning seejärel tegutses organistina Potsdamis ja Berliinis. 1951 siirdus ta tagasi Ameerika Ühendriikidesse, kus tegutses muusikaõppejõuna.
Helen Tobias-Duesberg on kirjutanud rohkesti instrumentaalmuusikat, oreli- ja klaveriteosed, soolo- ja koorilaule ning redigeerinud ja teinud seadeid oma isa Rudolf Tobiase loomingust.

Malle Maltis

Tagasi