Muusikauudised

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Neeme Järvi astuvad üles Sibeliuse festivalil

Homme, 7. septembril kell 19 esineb Eesti esindusorkester Eesti Riiklik Sümfooniaorkrester oma peadirigendi Neeme Järvi juhatusel Lahti Sibeliustalos. Kavas kõlab eranditult Jean Sibeliuse muusika – ettekandele tuleb tema loomingust Romanss C-duur keelpillidele, „Kurb valss“ ja „Stseen kurgedega“ muusikast Arvid Järnefelti draamale „Surm“ („Kuolema“) ning Sümfoonia nr. 3 C-duur ja Sümfoonia nr. 4 a-moll.

Sel aastal juba 19. korda toimuv Sibeliuse festival koondab igal aastal Lahtisse Soome kuulsaima sümfonisti loomingu austajad. Lahti sümfooniaorkestri eestvedamisel toimuvale festivalile pandi alus aastal 2000, kui valmis Lahti suurepärase akustikaga Sibeliustalo. Praegu on festivali kunstiline juht ja Lahti sümfooniaorkestri peadirigent maailmas üha haaret avardav ning korduvalt ka ERSOt juhatanud Dima Slobodeniouk.

Maestro Neeme Järvi ja ERSO osalevad festivalil esmakordselt. Neeme Järvi – legendaarne Sibeliuse dirigent, kes on Göteborgi sümfooniaorkestriga salvestanud kogu Sibeliuse orkestrimuusika firmale BIS – hindab ERSOga festivalile minekut Eesti ja Soome riiklike ja kultuuriliste suhete kontekstis väga kõrgelt: „Sibeliuse festivalil osalemine on minu jaoks väga oluline. On suur rõõm, et meil on võimalik ühiselt tähistada mõlema riigi jaoks olulist ajaloolist sündmust, milleks on 100 aasta möödumine iseseisvuse väljakuulutamisest.” Kontserdi korraldaja on Sinfonia Lahti.

Vaata ka: ERSO

Tagasi