Muusikauudised

Johan Randvere esineb Moskva konservatooriumi suures saalis


Johan Randvere
Foto: Kaupo Kikkas
  27. mail kell 19 leiab Moskva konservatooriumi suures saalis aset kontsert „Vivat, Kusturica“, mis on pühendatud Serbia filmirežissöör, näitleja ning muusik Emir Kusturicale (s. 1954) ning toimub jalgpalli- ja muusikafestivali „Art-Football“ raames. Ainukese eestlasena esineb galakonterdil ka pianist Johan Randvere.

Erižanrilisel kontserdil astub üles ka Emir Kusturica ise, samuti mitmed vene näitlejad, jazz- ja rokkmuusikud ning klassikalise muusika interpeedid, sh vioola- ja viiulimängija Juri Bašmet. Külalistena teevad lisaks Johan Randverele kaasa tenor Hector Lopez Mendoza (Mehhiko/Rumeenia), tenor Stefano Secco (itaalia), metsosopran Melinda Heiter (Ungari) jt. Johan Randvere esituses kõlab Dmitri Šostakovitši Klaverikontserdi nr. 1 c-moll op. 35 finaal, Tjumeni Sümfooniaorkestrit juhatab Evgeny Shestakov.

Johan Randvere osales „Art-Football“ raames toimund galakontserdil ka eelmine aasta, esitades siis Ferenc Liszti Klaverikontserdi Es-duur finaali.

Oma põlvkonna üks eredamaid muusikuid Johan Randvere on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri professor Ivari Ilja juhendamisel (2016) ning täiendanud end Milano G. Verdi nimelises konservatooriumis professor Valerio Premuroso käe all. Ta on pälvinud väljapaistvaid preemiaid erinevatel konkurssidel nii kodus kui ka välismaal ja andnud kontserte Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Vatikanis, Valgevenes, Soomes, USA-s, Kanadas ja Hollandis. Randvere on esinenud erinevates koosseisudes sellistel maailma lavadel nagu New Yorgi Carnegie Hall, Vancouveri Chan Center, Minski Filharmoonia Suur saal, Kaunase Filharmoonia Suur saal ja Milano Puccini-nimeline saal. Ta on astunud solistina üles selliste orkestrite ees nagu Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Vanemuise Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester, Uue Tänava Orkester, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Maladzetšna Kõrgema Muusikakooli Sümfooniaorkester (Valgevene), Valgevene Televisiooni ja Raadio Sümfooniaorkester jt. Ta on teinud koostööd dirigentidega Risto Joost, Toomas Vavilov, Paul Mägi, Jüri Alpterten, Kaspar Mänd, Tarmo Leinatamm, Erki Pehk, Mihhail Gerts, Sasha Mäkilä, Grigori Soroka jt.

Vaata ka: Vivat, Kusturica

Tagasi