Muusikauudised

Eesti Sinfonietta esmakordelt Estonia kontserdisaalis

Sarjas „Kuldne klassika. Viini kuld“ toob Eesti Sinfonietta laupäval, 20. jaanuaril kell 19 Jõhvi kontserdimajas ning pühapäeval, 21. jaanuaril kell 17 Estonia kontserdisaalis publikule maiuspalu Viinist. Kõlavad Wolfgang Amadeus Mozarti Serenaad nr. 6 KV 239 ja Viiulikontsert nr. 3 KV 216 ning Ludwig van Beethoveni „Kaksteist kontratantsu orkestrile“ WoO 14. Kontserdiõhtu lõpetab Joseph Haydni särtsakas sümfoonia nr. 101 „Kell“. Viiulikontserdis soleerib orkesteri kontsertmeister Maano Männi, kes Joseph Haydni sümfooniaga teeb oma dirigendidebüüdi Eesti Sinfonietta ees. Maano Männi töötab igapäevaselt Soomes Vaasa linnaorkestris kontsertmeistri ja esiviiulina. Sarja korraldaja on Eesti Kontsert.

Maikuu alguses mängib Eesti Sinfonietta Kristiina Poska juhatusel Viini Musikvereini Kuldses saalis abonomentides „Klavier“ ja „Internationale Orchester“, solistiks noorema põlvkonna üks silmapaistvamaid pianiste, Deutsche Grammophoni artist, Saksamaal Köthenis Bachi ning Itaalias Pianello Val Tidone konkurssidel esimesed preemiad võitnud Alice Sara Ott.

Suvehooajal saab Eesti Sinfonietta omanäolisi kavu nautida nii Suure-Jaani Muusikafestivalil, Kuressaare Kammermuusikapäevadel, Tallinna Rahvusvahelisel Orelifestivalil kui ka mitmel pool Euroopas.

Eesti Sinfonietta on loominguliselt ärksatest artistidest ja pikki aastaid koos musitseerinud interpreetidest koosnev orkester. Kontserdireisi on orkestri viinud Euroopasse, Lähis-Idasse ning üles on astutud paljudel eesti festivalidel ja kontserdisarjades. Eesti Sinfonietta koosseis sõltub repertuaarist, mida mängitakse, kontsertmeistriteks on Maano Männi ja Arvo Leibur.

Tagasi